Publikacje członków OŁ KSD

Ks. dr Waldemar Kulbat - Obowiązek wierności

Czy żyjemy w całkowicie przyjaznym, życzliwym nam  świecie, w którym możemy się cieszyć doskonałym spokojem? Rzeczywistość temu przeczy. Piękne pogody przerywane są burzami, na ekranach oglądamy skutki tajfunów, trzęsień ziemi, powodzi czy pożarów. Także w dziedzinie duchowej nasze życie nie jest sielanką, ciągle znajdujemy się wobec pokus, wyzwań, medialnych manipulacji.

Choć pragniemy żyć zgodnie z zasadą miłości Boga i bliźniego  spotykamy się z podstępem, agresją nienawiścią. Ale już drzewo raju skrywało nienawistnego węża. Gdy zwiedzamy podzwrotnikowe dżungle oszałamiające urokiem i pięknem, musimy uważać na jadowite skorpiony, żmije, meduzy czy ośmiornice. Nasi przodkowie także przeżywali śmiertelne zagrożenia, musieli toczyć obronne wojny, a wszystko czym się cieszymy zostało wywalczone ofiarą ich potu i krwi. Nie oszczędzone im były duchowe zmagania, o zachowanie wiary, własnej tożsamości, języka i kultury. Nasi rodzice musieli wytrwać w walce z totalitarnymi ideologiami wzajemnej nienawiści, programowej ateizacji i demoralizacji.

Dzisiaj współczesne pokolenie Polaków znajduje się w konfrontacji z ideologiami, które pod hasłem zmian kulturowych prowadzą podstępną walkę z chrześcijaństwem uderzając w rodzinę, życie nienarodzonych dzieci, życie ludzi chorych i słabych. Jak stwierdził trafnie ks. Inf. Ireneusz Skubiś dzisiejsza ideologia „gender”, jest może jeszcze bardziej podstępna, zdradliwa i niebezpieczna niż dawne totalitarne ideologie, gdyż jest uderzeniem w boży porządek i boże prawa, w naukę Pisma św. Dlatego katolicy nie mogą być bierni i muszą bronić bożego ideału życia rodzinnego troszcząc się o wierność chrześcijańskim wartościom w życiu społeczeństwa i narodu.