Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki - Z listów do przyjaciół. I znajomych. Wrogom partii i rządu mówimy NIE!

Nie rozumiem Kolego dlaczego i Ty dałeś się złapać na gorączkę sobotniej nocy po ujawnieniu przez tygodnik Wprost jakiś podstępnych nagrań. I krzyczysz o kompromitacji władzy.

Przede wszystkim przemyśl czy w państwie prawa godzi się czynienie nieformalnych rejestracji osób- TAKICH osób?!? I kto za tym stoi? To jest właściwy, i jedyny, kierunek słusznej analizy.

Dobrze się zatem stało, iż po oburzającej prowokacji określonych sił, głos zabrali najwyższej rangi specjaliści generałowie, wyjaśniając istotę problemu: Nieszczelność osłony konstruowania przekręt…pardon – ochrony analiz na najwyższym szczeblu profesjonalizmu, przed podsłuchem.
Ani chybi pisowskim.
Pisiory już przebierają nóżkami aby chwycić wadzę w nienawistne ręce, skażone….No, mniejsza - łatwiej byłoby wymieniać czym nie.

Mamy swoje lata i wiemy, że za takimi działaniami godzącymi w rząd i partię, zawsze stały określone siły, wrogie państwu budującemu socjali… pardon- przyzwyczajenie – oczywiście chodzi o siły wrogie wolnorynkowemu kapitalizmowi.

A wolnorynkowy kapitalizm wszak ma swoje mechanizmy. I my z tych mechanizmów korzystać możemy. Ba! Powinniśmy! W przeciwnym wypadku, swoją biernością osłabiamy kierunek marszu wytyczonego przez partię i rząd! A nawet możemy narazić społeczeństwo na władzę czarnosecinnego wstecznictwa.

Mówisz, że gdyby tak wszyscy, w ten sposób, to przecie mogłoby nie starczyć nawet partii i rządowi? No, bez przesady – zawsze było jasne - każdemu według potrzeb. Określonych. No i możliwości.

Mówisz, że jakbym się nieco zaplątał?...
Kolego! Nasza dialektyka nie z takich zaułków wyprowadzała pragmatyczną myśl i decyzje.
Aby żyło się lepiej! Wszystkim.
Nam.
Kiedyś musi się udać na 100 procent!
Już się udaje.
Ale zawsze może być tłuściej.
No, gdyby jednak przyszły trudniejsze czasy…
*
A swoja drogą, poważnie, jak myślisz – czyje służby nagrały? Wschodu czy Zachodu?