Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Agnieszka Sadowska -Parzno. Pielgrzymka dziennikarzy

Duszpasterz dziennikarzy,  ks. prał.  dr Waldemar Kulbat  odprawił w Parznie mszę św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożej oraz w intencji dziennikarzy. Historię kościoła przypomniał natomiast proboszcz paraf ii ks. Kan.  Leszek Druch. Dziennikarze i redaktorzy z łódzkiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy uczestniczyli w pielgrzymce do grobu Sługi Bożej Wandy Malczewskiej w Parznie. Inicjatorem spotkania była redakcja „Niedzieli Łódzkiej”. Duszpasterz dziennikarzy,  ks. prał.  dr Waldemar Kulbat  odprawił w Parznie mszę św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożej oraz w intencji dziennikarzy. Historię kościoła przypomniał natomiast proboszcz paraf ii ks. Kan.  Leszek Druch.

 

W homilii, ks. Waldemar Kulbat przywołał postać św. Jana Chrzciciela, człowieka do końca wiernego nauce Chrystusa, mężnego, niezłomnego głosiciela Słowa Bożego. Stało się to odniesieniem do współczesnych dziennikarzy, którzy choć powinni dawać świadectwo  prawdzie, nieraz ulegają rozmaitym konformizmom  i nie biorą odpowiedzialności za słowo.
Po nawiedzeniu grobu sługi Bożej Wandy Malczewskiej, dziennikarze zwiedzili Muzeum Modlitewnika Polskiego zainicjowanego przez panią Wiesławę Piontek, w którym zgromadzone są wspaniałe modlitewniki, niektóre pisane ręcznie, mające ponad sto lat. Są one wymownym świadectwem wiary wielu pokoleń Polaków. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce. W muzeum jest także zrekonstruowany pokój, w którym żyła i zmarła Wanda Malczewska, która z adoracji czerpała siłę do niestrudzonej pracy w posługiwaniu bliźnim.    
Następnie wszyscy uczestnicy udali się do Marzenina, gdzie zostali gościnnie przyjęci przez ks. kanonika Mariana Fałka, który przekazał interesujące fakty z życia parafii i okolicy.
Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą różańcową i Eucharystią w kościele Wniebowzięcia NMP.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.