Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ewa Piątkowska -Dziennikarze OŁ KSD w Parznie i Marzeninie

W dniu 29 sierpnia członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Oddziału Łódzkiego – w ramach okresowego skupienia udali się na pielgrzymkę do kościoła w Parznie – miejsca związanego z działalnością i życiem sł. Bożej Wandy Malczewskiej, polskiej mistyczki żyjącej w latach 1822 – 1896. Dziennikarze modlili się na Mszy św., którą celebrował duszpasterz wszystkich dziennikarzy archidiecezji łódzkiej ks. prał. Waldemar Kulbat, o rychłą beatyfikację sł. Bożej Wandy Malczewskiej. Jest ona wzorem troski chrześcijańskiej dzieci i młodzieży oraz miłości do Ojczyzny. Modlili się także w intencji wszystkich dziennikarzy naszego kraju o dar zaangażowania w służbie prawdy.
Druga część spotkania odbyła się w parafii Marzenin na zaproszenie proboszcza ks. kan. Mariana Falka, który bardzo serdecznie ugościł grupę dziennikarzy łódzkich mediów. Spotkanie zakończyło się modlitwą różańcową z udziałem wiernych tej parafii i Msza św. pod przewodnictwem Księdza Proboszcza.
W słowie dla nas – uczestników skupienia, mówiono o szczególnym posłannictwie dziennikarza katolickiego, który na zasadzie zobowiązania katolickiego, winien dawać zawsze świadectwo.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.