Publikacje członków OŁ KSD

Ewa Piątkowska -Dziennikarze OŁ KSD w Parznie i Marzeninie

W dniu 29 sierpnia członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Oddziału Łódzkiego – w ramach okresowego skupienia udali się na pielgrzymkę do kościoła w Parznie – miejsca związanego z działalnością i życiem sł. Bożej Wandy Malczewskiej, polskiej mistyczki żyjącej w latach 1822 – 1896. Dziennikarze modlili się na Mszy św., którą celebrował duszpasterz wszystkich dziennikarzy archidiecezji łódzkiej ks. prał. Waldemar Kulbat, o rychłą beatyfikację sł. Bożej Wandy Malczewskiej. Jest ona wzorem troski chrześcijańskiej dzieci i młodzieży oraz miłości do Ojczyzny. Modlili się także w intencji wszystkich dziennikarzy naszego kraju o dar zaangażowania w służbie prawdy.
Druga część spotkania odbyła się w parafii Marzenin na zaproszenie proboszcza ks. kan. Mariana Falka, który bardzo serdecznie ugościł grupę dziennikarzy łódzkich mediów. Spotkanie zakończyło się modlitwą różańcową z udziałem wiernych tej parafii i Msza św. pod przewodnictwem Księdza Proboszcza.
W słowie dla nas – uczestników skupienia, mówiono o szczególnym posłannictwie dziennikarza katolickiego, który na zasadzie zobowiązania katolickiego, winien dawać zawsze świadectwo.