Publikacje członków OŁ KSD

Słowo na niedzielę.

Ks. Kazimierz Kurek SDB - uczniowie Pańscy posyłani …. Ewangelia XV niedzieli przywołuje obraz Chrystusa posyłającego swych uczniów po dwóch.

I to rozesłanie ma stale miejsce, ilekroć „ich dwoje – mężczyzna i kobieta”  zawierając Sakrament Małżeństwa – wyruszają – jako Pańscy uczniowie – na drogi życiowego powołania.

I od tej chwili zaczynają opowiadać Ewangelię życia i miłości: słowem i świadectwem swego życia. Otrzymują tyle nowych sytuacji: spotkania rodzinne, towarzyskie, domowe, przy grillu, aby opowiedzieć o tym, że małżeństwo – to związek  mężczyzny i kobiety, aby opowiedzieć o wymogu wierności i trwałości małżeństwa.

I o tym, że dziecko trzeba kochać od poczęcia.

I o tym, że in vitro – to brak miłości do dziecka, to skazywanie wielu dzieci u początku ich życia na straszne cierpienia: mrożenie do temperatury ciekłego azotu.

Wielkie jest żniwo dla tych „Pańskich uczniów: Krzysztofa i Janiny, Tomasza i Grażyny, Zygmunta i Alicji i dla tych, co wczoraj, w sobotę – zawarli sakramentalny związek małżeński.

I co pewien czas trzeba powrócić do Pana, aby opowiedzieć o tym, jak się było przyjętym  i co się zdziałało. Aby znów wyruszyć do wiosek i miast, wyjaśniając i dając świadectwo temu, że poza Bożą wizją małżeństwa  rodziny – to tylko „cierń i nędze”.