Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyjaciół. I znajomych. Nosiciele czy tragarze sloganów?

Nosiciel nie zawsze jest winien, a nawet świadom, swojej przypadłości, tragarz to zazwyczaj wybór. Czasami z konieczności.
Zastanawia jaka konieczność (czy defekt) wywołuje owe progi i bariery pomiędzy Polską „prawą” i „lewą”; i szerzej - między krainą li tylko materii i światem również ducha?...

Czasami kojarzy mi się to z zabawką z dawnych bardzo lat: „Wańka - wstańka” Pamiętasz? Jak by się nie położyło ową figurkę, zawsze przyjmowała pozycję pionową, dzięki obciążeniu ulokowanemu u podstawy.

Co macie u „podstawy”?...

Schematy, w których królują infantylne wyobrażenia o rzeczywistości, recydywa utopistów? Przecie już nie raz próbowaliście poruszać z posad bryłę świata i chyba pamiętasz jak to się kończy…  


Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym kolejny raz nie przypomniał Ci, że weryfikacja fundamentalnej kwestii na której buduje się „rozmowy i czyny” – czyli kim jesteśmy, skąd się wzięłyśmy i  co….dalej, nie jest taka trudna. Nie jest trudna dla człeka mającego jaki taki potencjał intelektualny. No i dobra wolę. A Ty przecież masz, prawda?

Czyżbyś miał jakieś „kasowe” nadzieje (lub zobowiązania) i dlatego musisz brnąć za swoimi krzykaczami czy mamrotnikami w codzienne pozerstwo bądź prymitywizm jednodniowców?...

***

A teraz, przepraszając za urlopowe zaległości, wrócę do tematów, które dotykałeś w swoich sms-ach, poświęcanych zazwyczaj rwanej bieżączce. Zebrało się sporo, zatem w jednym liście tego nie ogarnę.
*

Więźniowie w USA i Chinach. Piszesz o przewadze ilościowej w Stanach.

Hmmm…Nie wiem, ale w obozach przestępczość nie jest chyba ujmowana w statystykach?…W PRL też było nieźle. Oczywiście poza elementami anty…
W Chinach to często ci, którzy jeszcze nie zostali straceni lub zreedukowani, a w USA po prostu kryminaliści. Różnej barwy. Z różnych czasów i kierunków przybywający, aby sięgać po straszny kapitalistyczny chlebek. Z sutą omastą …

*

Islam. Jesteś otwarty na tą i inne wiary (ideologie).

No to udowodnij swoje stwierdzenie, że to bezkompromisowe, mordercze wydanie islamu, ma podstawę w wiedzy o faktach. (Mam na myśli przekaz „z Góry”) . Nie każda informacja prowadzi do prawdy. Powinna wypływać z jej weryfikacji. Chrześcijaństwo – niosące przekaz miłości Boga i bliźniego - zostało zweryfikowane u podstawy – przez życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. I poprzez późniejsze – nazwijmy to neutralnie – niewytłumaczalne naukowo zjawiska. Mała wiedza, wielkie przekonanie o mądrości. Tak to jest na tym padole. Diabeł wie jak nami manipulować.

Właśnie. Jakaś elokwentna (tzn. żyjąca w słowotoku - doświadczyłem) młódka lat 33 (sama tak się zaprezentowała) w emocjonalnej wg (chyba) GW tudzież Faktów i Mitów krytyce Kościoła i „wypasionych” przez państwo (tak!) księży, widzi po trzy kościoły katolickie na każdej ulicy, a nie wie o meczecie na 40 tys. w Warszawie (na początek otwartości?). I nie ma pojęcia, o stosunku do chrześcijan (nie mówiąc o możliwości budowy świątyń) w krajach Islamu.

Zadanie domowe: Dla podstawowej weryfikacji wskaż proszę, fundamentalne – według Ciebie – różnice pomiędzy katolicyzmem a innymi religiami bądź tzw. ateizmem. I nie migaj się jak zwykle.

Zadanie 2. Czy, a jeśli tak – to kto gra – tu i teraz – islamem, prowokując nieuniknione w tej sytuacji starcie?

*

A co do GW- zarzucasz mi uprzedzenia, nielubienie. To nie kwestia lubienia czy nie a wiarygodności. Ja to przetestowałem, będąc wiernym czytelnikiem GW, sporo lat temu. Dlatego przeszedł entuzjazm, który – jak mniemam – nadal jest Twoim udziałem. Z drugiej strony macie wrodzony antysemityzm. No, ale są „wasi” dobrzy Żydzi i nasi - paskudni, tak?
*

Uważasz się za człowieka „lewicy” (nie do końca chyba wiesz co to teraz znaczy; ja zresztą też nie…). No to może jednak ponownie ustalisz po czym poznaje się ową lewicę? Po lansie zboczeń? Po dewastacji przemysłu, bankowości? Po uwłaszczeniu na majątku narodowym? Po tym poznajesz „lewicę”?..

Kolego, gdybyś nie marnował czasu na lewe ple-ple, a codziennie, bez uprzedzeń, sięgał do prawych mediów, wiedziałbyś, że będąc tak żarliwym antypisowcem, zaprzeczasz wielu swoim poprzednim wyborom. Chyba, że to był tylko koniunkturalizm….
Przeczytaj jaki był i jest program społeczno-gospodarczy. I zobacz jak „wasi” (szeroko rozumiani ) po dewastacji majątku narodowego mitrężą czas na obiecankach i karykaturalnych, antyludzkich dyrdynałach.

***

I na koniec tej części zachęt: Gdybyś regularnie sięgał po media odgłupiające…no dobrze - równoważące - np. Radio Maryja, TV Trwam, Gazetę Polską i GPC, wSieci, prawe portale, itp. nie powielałbyś bezkrytycznie propagandowych hasełek lewizny, niemających wiele wspólnego z rzeczywistością. A co najważniejsze – z dobrą drogą dla duszy. Życie Kolego to trud rozpoznawania i wybierania. Strategii a dopiero później taktyki.

Żaden system, żadne władanie bez Boga, bez autentycznej i szczerej wiedzy, iż Jego wskazania są drogą życia, nie ma sensu. Tym analizuj. Ze świadomością ciągłej obecności i działań Szatana. To Kolego nie teoria. To praktyka. Najtrudniejsza. Reszta to infantylne majaki, że się przechytrzy. A jak czerpanie z zatrutych źródeł kaleczy człowieka, widać w codziennych spotkaniach...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.