Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyjaciół. I znajomych. Czarny scenariusz (3)

Przepraszam, te zaległości się wloką. Załatwmy je zatem jednym, dłuższym, listem i miejmy za sobą.

Poroszenko i Ukraina.


Wskazujesz, że Poroszence bliżej do Niemiec i Francji niż do nas. Pożyjemy- zobaczymy. Sytuacja Ukrainy jest trudna. To jest instalacja w procesie. Pisałem Ci już o tym, że będą zawirowania i przeróżne gry na skłócenie. Gry Wschodu i Zachodu. To oczywista oczywistość - jak mawiasz. Ale jaki jest nasz strategiczny interes i dlaczego? Nie budowanie, nawet z trudem, bliskości z Ukrainą?  
No, szczerze, tak między nami, prywatnie?…

Gospodarka i takie te…

Zapewne wiesz jakie zarobki mają Twoi prezesi np. w Kampanii Węglowej? Ot, chociażby te drobne 80 tys. miesięcznie A odprawa? Około melona. I to nie największe lody (Sawicka wiedziała co mówi…) A ilu macie takich? Tysiące zasłużonych kolesi drenuje Polskę, no bo „pierwszy miliard trzeba … hmmm…sprywatyzować”.

Czesi po przejęciu naszej kopalni jakoś potrafią mieć zyski. Niemcom opłaca się pomagać kopalniom, stoczniom, energetyce – w tym odnawialnej, żegludze, firmom budującym mieszkania… A Twoim lewusom nic a nic. Wszystko na sprzedaż.
- „Skąd wasz ród?...”
Już nie pytam nawet o myślenie w kategoriach etycznych, chrześcijańskich, do których się część waszych – na wszelki wypadek - przyznaje.

Ubolewasz ileż to straciliśmy na rosyjskim embargu. Słusznie! Ale dorzuć do tego wykazu Plan Marshala z którego dumnie i solidarnie zrezygnowaliśmy pod wpływem Wielkiego wschodniego Brata, a który postawił na nogi Zachodnią Europę po II Wojnie Światowej. Dorzuć obowiązkowe kontyngenty węgla i żywności słane do umiłowanego Związku, nie mówiąc o „nadwyżkach” „wrogów klasowych” itd. itp.

Ale, zaraz - dlaczego to ostatnie embargo, które tak cię bulwersuje, jest tak wybiórcze? Polsza niet, Zapad już jakby nieco inaczej. Nie można tak wybiórczo Kolego. Nie wypada. Nawet jeśli wiedzę czerpie się z postępowych mediów. Bo wychodzi, pardon, głupio.

A poza tym, co u was tak wszystko handlowo? Już nie idea i chęć szczera?...
Zmieniło się wyznanie? J

I kluczowy problem: Czy powinno się walczyć o suwerenność?
Według ,,pragmatyków” twierdzących, że tam ojczyzna, gdzie masełko, pewnie nie. A kiedy się omasta skończy - lament, warkot i szukanie winnych. Oczywiście nie we własnej słabości intelektu, charakteru, woli. Dobrej woli. Ot, banał.
Zapewne nadal niezrozumiały....

Chciałbym tylko dodać pewną wiadomość, że tutejsze wejściówki u św. Piotra nie chodzą. Podobno TAM są zupełnie inne kryteria. Może warto je jednak poznać?...

***

Wasze rządy od lat to nie abstrakcja jeno smutek rzeczywistości. No i właśnie „lekkość bytu”. Dla śmietanki, która się przekształciła i zrestrukturyzowała. „Pierwszy milion trzeba ukraść” przekonywałeś mnie ongiś. A jak się da, to… Czemu nie?... Te szczere „kręcenie lodów” na przekształceniu służby zdrowia, wyznane przez bidulkę Sawicką podłemu agentowi Tomkowi

Piszesz z bólem o kapitalistycznej służbie zdrowia i kasie jaką musiałeś wyłożyć za 5 minut wizyty. I nie wiem - cynizm to czy skleroza, niepozwalająca łączyć skutku z przyczyną, w szczuciu i gonitwie za bieżączką?

Personalne


Wytrząsasz się nad córką śp. Lecha Kaczyńskiego, bo były mąż w areszcie za jakieś przekręty. Miłość bywa ślepa…A może …pełna nadziei… Coś o tym wiemy, prawda?...No i Jej rodzice nie byli rasistami. ( Ten były, wszak był od was.. )
A komunia?...Nie było ślubu sakramentalnego. Na szczęście.

A swoją drogą jakbyś nie dostrzegał, że Twoi lewacy, z Bronkiem na czele, przystępują do komunii, mimo ewidentnego grzeszenia i to ciężko. Publicznie zaparcie się i sianie zgorszenia (np.in vitro, aborcja.) to przecież grzech śmiertelny.

AntyDudowanie

Zważ im bardziej samodzielna i nadziejna polityka (czyli roztropne działanie dla dobra wspólnego), tym większy jazgot lewizny krajowej i nie tylko. Czy Ty – mimo przyjacielskich rad-naprawdę nie analizujesz sytuacji i nie dostrzegasz jak wyjaławia ( a nawet ośmiesza) jednostronność medialna?... Bo to, że wszelka lewizna musi, to zapewne jakiś przymus. A nawet nie „zapewne”, skoro umieją czytać. Regulamin. Wasz.

„Ośmieszanie”

Ośmieszanie Polski na scenie międzynarodowej.
- O kim to? O Dudzie?!?
Przedstawiona w kondensacie i z kulturą prawda o skutkach waszych wyczynów ma ośmieszać?...   
A bieżączka (recydywna zresztą) w wykonaniu antypolskich i antycywilizacyjnych stachanowców, z tytułami – o grozo! – profesorskimi, wykonujących zadanie propagandowe w mediach, nie tylko polskich, a gafy Komorowskiego czy „goleniowe” wyczyny Kwaśniewskiego, już głęboko w archiwum pamięci?
Rajcuje Cię powtarzanie obłudnego grzechotu wszelkiej lewizny?
Nie oburza ich gra, w sojuszu z „określonymi siłami” zza granic? A Polska która może zerwać się z paska już Ci nie w smak?
Coś mi zalatuje tu internacjonalizmem a la KPP. Oczywiście zmodernizowanym, a jakże!

*

Prawda Kolego, to zgodność rozumienia rzeczywistości z nią sama, a nie to co stoi w waszych biuletynach. Rozdygotanej kasowo i emocjonalnie lewiźnie do takich odkryć i zachowania w pamięci wciąż nie po drodze. A kiedy będzie?...

Dla was – postępowców wszystko jest na sprzedaż. Łącznie z duszą. Pardon. Według waszych instrukcji, duszy u was nie uświadczysz.
Chyba, że na łożu śmierci.
Tak na wszelki wypadek...

Uchodźcy. Pomoc. Arabowie. I inni.

Chrześcijanie uciekający przed śmiercią lub zniewoleniem - tak. Młodzi, dziarscy, wypasieni islamiści (to widać na migawkach) - nie. Problem w selekcji. Oraz w rodzaju i miejscu pomocy. Tu? Czy jednak tam?...

I kluczowy znak zapytania: Czy ta otwartość na młodych, sprawnych muzułmanów, to pierwszy etap kontrolowanej swoistej rekonkwisty?   Bo chyba jest jasne – a przynajmniej tak powinno być ( bo nie mogę założyć, że przywódcy państw Zachodniej Europy to jedynie głupcy sterroryzowani umysłowo przez „postęp”), iż problem islamskiego zagrożenia (nie tylko w sensie długoterminowym - cywilizacyjnym, ale i odczuwalnym społecznie tu i teraz ), spowoduje takie napięcia, iż terroryzowana ludność zażąda od swoich władz obrony. I wtedy problem islamistów ma być rozwiązany?... Czy potem przyjdzie kolej na chrześcijan (jeżeli będą jeszcze tacy?) ? A jeżeli tak – co się ostanie? Jaka religia czy raczej dominacja?...
To może szalona hipoteza, ale czy to co obserwujemy dzisiaj – to miotanie się „postępu” od rowu do rowu, nie jest równie szalone?...

I na koniec: Problem inteligencji i Inteligencji.

Wprzódy zastanówmy się nad definicją. Może tak: Inteligencja to umiejętność obiektywizacji rzeczywistości (inaczej odkrywania prawdy) i racjonalnego jej wykorzystania. Co Ty na to?
No i skoro nie mamy szalupy, to najskuteczniejszym ratunkiem jest złapanie Pana Boga za nogawkę i trzymanie. TRZYMANIE. A Jego nie da się oszukać jakimiś gestami - na wszelki wypadek - pod koniec wędrówki po tym padole. I sto staram się wciąż Ci przekazywać. Być może nieudolnie. Żeby uchronić od finału czarnego scenariusza. TAM.

PS. No to jak Kolego z tą lewicą, zjednoczoną z naćpaną - wg Millera, pamiętasz? - palikociarnią itp!? Co ich łączy? - Stare głupoty o Kościele? Bezkrytyczna otwartość na ew. szpice Państwa Islamskiego?!?


PS2. Dobrze idzie! Wasz czołowy homo Wenderlich, dał popis w Sejmie jak lewactwo pojmuje wolność wypowiedzi. No i swojej ignorancji co do definicji życia poczętego. Pewnie to zakamuflowany, ofiarny agent prawicy, mający zadanie kompromitowanie lewizny ???
Zresztą pod tym względem prawica ma w waszych szeregach wielu podobnie ofiarnych… Ofiarnych w realizacji czarnego scenariusza dobijania lewizny. To np. widać w wielu konsekwentnych telewizyjnych doniesieniach.  Tak trzymać!
Czy Ty byś uniósł takie cóś dla sprawy? J

PS3. Wspomniałeś o homoseksualistach. I to w dodatku w kontekście chrześcijańskiej „miłości bliźniego”.  Ponieważ i tak ten list się okrutnie wydłuża, proponuję sięgnij, proszę, do Pisma Świętego np. Rdz 18,20 i 19,5 i efektu: 19, 24-25


Copyright © 2017. All Rights Reserved.