Publikacje członków OŁ KSD

Władysław Trzaska - Korowajczyk - O co toczy się walka?

Czy od końca roku 2015 wejdziemy w nowy okres dziejów Polski? Tutaj odzywa się we mnie stary kresowy "Żubr ", pełen podejrzliwości i nieufności, zawsze zadający jakieś pytania.

Kolokwialnie mówiąc, Polaków wykiwano po 1944 wielokrotnie. Czym skończy się "rewolucja” obecna? Daję pewien kredyt zaufania Prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Premier Beacie Szydło oraz całej formacji Prawa i Sprawiedliwości. Mimo wewnętrznych pokładów pesymizmu, jestem ostrożnym optymistą i mam nadzieję, że nie będę kolejny raz wykiwany.

Polska znajduje się geograficznie w Centralnej Europie. Od wieków stanowiliśmy przedmurze chrześcijaństwa nasze wschodnie granice były granicami cywilizacji łacińskiej. Uratowaliśmy Europę parę razy od nawały tatarskiej, tureckiej, bolszewickiej, ale Europa do dziś tego nie dostrzega. Kilka razy w myśl przesłania "za wolność naszą i waszą " nadstawialiśmy głowy w interesie obcych i zwykle kończyło się to dla nas fatalnie. Najwyższy czas by egoistycznie zadbać o własne interesy narodowe. Czy Jarosława Kaczyńskiego stać na uwolnienie Polski z okowów półkolonialnych zależności?

Polska leżąc w Europie Centralnej znajduje się na styku interesów rosyjskich, niemieckich, ale i Żydzi widzą nad Wisłą swoje interesy nie tylko gospodarcze.

Półkolonialne uzależnienia najbardziej odczuwamy ze strony Unii Europejskiej, a praktycznie ze strony najsilniejszego jej członu jakim są Niemcy. Po Wyborach 2015 Polska jest pod wściekłymi atakami medialnymi, politycznymi i poddawana jest groźbom ze strony głównie Niemiec. "Panowie"  a raczej "panie "  zachowują się w sposób krańcowo bezczelny. Pod pretekstem pełzającego zamachu stanu jaki rzekomo występuje w Polsce, różnymi metodami Berlin usiłuje wymóc by Polska odstąpiła od reform i prowadziła politykę zagraniczną i wewnętrzną zgodną z dyrektywami głoszonymi w Berlinie i Brukseli. Tak tylko może postępować kolonialista wobec "murzynii ", bo tak Niemcy postrzegają Polskę. Czyżby potomkom "panów „ spod znaku swastyki, zechciało się powtórzyć historię ...?

Kreml również nie odpuścił. Armii Czerwonej na terenie Polski już nie ma, ale ilu działa tu agentów rosyjskich... tego Służby Kontrwywiadu Wojskowego nie wiedzą. Nie wiedzą też ilu "spadkobierców „ po Smierszu, jako Informacja wojskowa, Wojskowa Służba Wewnętrzna czy oficerowie Wojskowych Służb Informacyjnych, kontynuatora swoich poprzedników, działa na szkodę Polski i to we wszystkich dziedzinach życia ? To nie tylko zdobywanie informacji, ale również kreowanie wszystkich dziedzin polityki. To też jest  przecież traktowanie Polski jak "murzynii".

Są jeszcze i inne siły, które mają, a może jeszcze tylko próbują, sterować polityką polską. Czy obecni zwycięscy wyborczy odeprą te wściekła ataki? Wszyscy, którym leży na sercu Polska, ze wszystkich sił powinni wspierać aktualny układ polityczny. Nie do zniesienia jest sądownictwo, które w duchu i kodeksach prawnych do złudzenia przypomina te z czasów PRL, nie mówiąc o związkach personalnych z tamtą epoką. Symbolem takiego stanu jest sędzia Andrzej Rzepliński, który uważa, jak już kiedyś pisałem, że nad nim jest tylko Sąd Ostateczny. Prokuratura wymaga też zdecydowanej naprawy, bo z takimi prokuratorami, oczywiście nie ze wszystkimi, nie da się żyć, a państwo nie może funkcjonować normalnie.  Sprzedajne media zachłystują się wściekłymi atakami na zwycięzców w Wyborach i tą  całą bandę trzeba rozgonić na cztery strony świata, a najlepiej do mocodawców za Odrą.

"Rejtanem " mediów stał się krotochwilny Kamil Dąbrowa, który nawet Hymnu Polskiego nie potrafi uszanować. Służby specjalne powinno się dokładnie "prześwietlić ", a szkodników i zdrajców odpowiednio ukarać. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że należy przekazać w polskie ręce tyle gospodarki, na ile da się jej odzyskać, po sprzedawczykach układu post okrągłostołowego. Darzę pełnym zaufaniem wicepremiera p. Mateusza Morawieckiego i wyrażam nadzieję, że spełni oczekiwania zdecydowanej większości Polskiego Narodu. Polonizację, rzecz niezwykle ważna, można powiedzieć fundamentalna, w dziedzinie narodowej kultury, nauki, oświaty, pozostawiam całemu Rządowi, a w szczególności panom wicepremierom Glińskiemu i Gowinowi.

Czy Prawu i Sprawiedliwości uda się naprawić Polskę? Mam nadzieję, ale i obawy i wątpliwości. Długoterminowa strategia jest nakreślona, ale moje obawy dotyczą taktyki, a z tą bywa różnie. Niedoświadczonych polityków ponosi temperament i zdarza się , że gadają głupstwa, a doświadczony przeciwnik jakim jest Platforma Obywatelska i medialny koalicjant jakim są media, wykorzystują każdy najmniejszy błąd i lapsus językowy.

Po klęsce wyborczej Platforma Obywatelska odkryła swoje karty. Nie tylko chce wyprowadzić milion ludzi na ulice, na znak protestu, ale jak prostacki skarżypyta, latają do Brukseli ze swoimi frustracjami, skargami i żalami. PO uruchomiła niemieckie media, które atakują polskie reformy. Już mieliśmy w historii Targowicę , Dzierżyńskiego, Marchlewskiego, Nowotkę  którzy w walce o  utratę władzy latali po obcą pomoc. Teraz skarżypytą z Platformy okazał się Grzegorz Schetyna. Czy koniecznie chce zapisać się w dziejach jak tamci wyżej wspomniani...?

O  co toczy się walka w Polsce roku 2016? Odpowiedź jest prosta, chodzi o ostateczne rozsadzenie układu  z Magdalenki i "Okrągłego stołu "  czyli systemu władzy będącej kontynuacją PRL. Polityka nie lubi próżni. Do 1989 byliśmy kolonią Związku Sowieckiego, po niedługim czasie staliśmy się kolonią, a może tylko półkolonią niemiecką. Walka więc toczy się o podmiotowość Polski w Europie i na Świecie.

Czy Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Beata Szydło wytrzymają presję wewnętrzną i zewnętrzną? Mają wsparcie zdecydowanej części polskiego społeczeństwa, tego dla którego obecne i przyszłe losy Polski, stanowią najważniejszy cel, a tym celem jest pełna niepodległość i suwerenność naszego Kraju.  Pozostaje jeszcze jedna wątpliwość, ale aż strach o niej myśleć, czy za rok, dwa, trzy  nie znajdziemy się w innym układzie, o którym dziś nic nie wiemy! Ale to są już dywagacje podejrzliwego wilniuka.

Władysław Trzaska - Korowajczyk