Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ewa Piątkowska - Sesja popularno naukowa

Korespodencja dla Radia Maryja z 11.12.2009


"Opieka i pomoc ks. Bp. Józefa Rozwadowskiego oraz duchownych diecezji Łódzkiej dla "solidarności" w latach osiemdziesiątych XX wieku"
.

Sesja popularno-naukowa, historyczna była zorganizowana przez Kurię Metropolitarną Łódzką i Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" w dniu 10 grudnia w wyższym Seminarium Duchownym. Uczestniczyli ks. Abp. Władysław Ziółek - metropolita łódzki, ks. Bp. Adam Lepa oraz przedstawiciele władz rządowych, samorządowych i związkowych.

Sesja poświęcona była udziałowi i pomocy jakiej udzielał ks. Bp. Józef Rozwadowski - ordynariusz diecezji łódzkiej w latach stanu wojennego wraz z łódzkim kościołem. W latach 80-tych opiekował się i pomocy udzielał represjonowanym, osobom skazanym, związkom i ich rodzinom.

W sesji wystąpili zarówno księża jak i historycy, którzy wszechstronnie i wnikliwie omówili właśnie tą rolę zarówno ks. Bpa. Józefa Rozwadowskiego jak i całego kościoła łódzkiego, w tych trudnych latach stanu wojennego. Materiały z konferencji będą opublikowane w osobnym wydaniu zeszytów naukowych.
Copyright © 2017. All Rights Reserved.