Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

II Konferencja KSD

Powitanie red. Zygmunt Chabowski

Szanowni Państwo!
Mam przyjemność rozpocząć naszą konferencję. Cieszę się, że po raz drugi spotykamy się w gościnnych progach Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, by uczestniczyć w kolejnej konferencji z cyklu „Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem", która w tym roku jest zatytułowana „W obronie godności". Witam Państwa bardzo serdecznie i do wszystkich kieruję pozdrowienie - Szczęść Nam Boże! Szczególnie ciepło i z serca przepełnionego wdzięcznością witam księdza biskupa Adama Lepę, ojca chrzestnego naszej konferencji, tak pierwszej jak i obecnej, patrona duchowego i opiekuna Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Witamy serdecznie Ekscelencjo!
Witam wszystkich przybyłych gości. Ze szczególną estymą i radościa witam obecnego wśród nas pierwszego wiceprezydenta Miasta Łodzi - Pana Włodzimierza Tomaszewskiego, który reprezentuje prezydenta Jerzego Kropiwnickiego. Pozdrawiam wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, reprezentanta władzy uchwałodawczej, Pana Mariana Papisa - redaktora i naszego wypróbowanego Przyjaciela. Witam Wszystkich i dziękuję za przyjęcia zaproszenia.

Drodzy Państwo!
Hasłem i tematem tegorocznej konferencji jest obrona godności. Chodzi oczywiście o godność zawodu dziennikarza, czy szerzej ludzi mediów, ale również o ochronę godności odbiorców informacji i wszelkich materiałów, produktów pracy dziennikarzy. Innymi słowy chodzi o godność nas wszystkich, jako że wszyscy czytamy prasę, słuchamy radia i oglądamy telewizję. Zalew informacji jest ogromny i przyczynia się do degeneracji świadomości społecznej i kreowania postaw nieuzględniających wartośći chrześcijańskich. Stąd - jak powiedział ksiądz Arcybiskup w swojej homilii - musimy rozpoznawać znaki czasu, aby podejmować właściwe działania i skutecznie organizować ochronę.
Proszę Państwa!
Za chwilę na ten temat o rozpoznawaniu znaków czasu i o idei, która nam przyświecała w zorganizowaniu tej konferencji, będzie mówił sekretarz Oddziału Łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy - Krzysztof Nagrodzki. Teraz zaś proszę o zabranie głosu gospodarza miejsca, rektora Wyższego Seminarium Duchownego, ks. dr Janusza Lewandowicza.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.