Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

III Konferencja KSD

red.Zygmunt Chabowski - Przewodniczący Oddziału Łódzkiego KSD

 

Witam serdecznie uczestników naszej Konferencji: Arcybiskupa Łódzkiego, księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka, dziękując mu za przewodniczenie porannej Mszy św. i za homilię, witam księdza Biskupa Adama Lepę - naszego mentora i pomysłodawcę Konferencji, witam również wszystkich kapłanów zaprzyjaźnionych z nami i członków KSD. W sposób szczególny chcę powitać reprezentującą Zarząd Główny i naszego nieobecnego Przewodniczącego - księdza Bolesława Karcza - Panią Stefanię Golanię.

Drodzy Państwo, z radością w sercu otwieram dzisiejszą konferencję. Jest to już trzecie spotkanie z cyklu „Dziennikarz między prawdą a kłamstwem". Tym razem konferencja poświęcona jest granicom kompromisu.
Czy to jest ważny problem? Myślę, że więcej niż ważny.

To problem który dominuje, nie tylko w życiu zawodowym dziennikarzy, ludzi mediów, specjalistów od public-relations, ale również wpływa odbiorców twórczości medialnej, czyli nas wszystkich.

Codziennie podejmujemy ważne decyzje, nawet nie zdając sobie sprawy, że zawieramy kompromis - także z sobą. Często, pod naporem okoliczności, lawirujemy między dobrem a złem, prawdą a przekłamaniem, obiektywizmem a stronniczością. Wybory te są koniecznością, ale dobrze jest zdawać sobie sprawę, gdzie przebiegają granice przyzwoitości, a więc - jak daleko można się posunąć w zawieraniu kompromisów, by nie zaprzeć się siebie i wyznawanych ideałów.
Temu tematowi jest poświęcone nasze dzisiejsze spotkanie. Konferencja będzie się składała z dwóch części: referatowej (wykładowej) i panelowej, w której będzie również czas na dyskusję. Chciałbym powitać naszych wspaniałych wykładowców i dyskutantów.
Nad naszą konferencją patronat objął ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek - Metropolita Łódzki, za co raz jeszcze serdecznie dziękuję. Swój patronat dali również: Prezydent Łodzi, pan dr Jerzy Kropiwnicki, Wojewoda Łódzki - pani Jolanta Chełmińska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego - pan Włodzimierz Fisiak.
Od nieobecnej pani Wojewody Jolanty Chełmińskiej otrzymaliśmy specjalny adres Bardzo dziękujemy za ten głos skierowany na moje ręce.
Również nasz przewodniczący ks. Bolesław Karcz przesłał nam adres.
Zanim zaczniemy naszą konferencję poproszę o zabranie głosu pana prezydenta Włodzimierza Tomaszewskiego.
Szanowni Państwo, zatem rozpoczynamy część merytoryczną naszego spotkania. Jak wspomniałem konferencja składa się z dwóch części. Sesja pierwsza potrwa mniej więcej do godz. 13, sesja dyskusyjna rozpocznie się o godz. 14.
Referat wprowadzający do dzisiejszego tematu obrad pt: „Granice kompromisu - granice wolności", wygłosi red. Krzysztof Nagrodzki - sekretarz oddziału łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.