Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

III Konferencja KSD

Słowo od Prezydenta m. Łodzi dr. Jerzego Kropiwnickiego

Słowo od Prezydenta m. Łodzi dr. Jerzego Kropiwnickiego - patrona Konferencjicamera

Wygłoszone przez wiceprezydenta p. Włodzimierza Tomaszewskiego.

 

Ekscelencjo Księże Arcybiskupie, Księże Biskupie, Szanowni Państwo - uczestnicy tej bardzo ważnej, trzeciej już konferencji „Dziennikarz- między prawdą a kłamstwem".
Chciałbym w imieniu Prezydenta przekazać tą refleksję, wynikającą z obserwacji zmian cywilizacyjnych. Dzisiaj jesteśmy zafascynowani tymi zmianami, które wywołują przekonanie, że człowiek wszystko może, że ma już takie możliwości dotyczące poznania, operowania techniką. Coś co jeszcze niedawno, kilka lat temu, było niewyobrażalne, dzisiaj jest oczywistością. I każdy powiada: Z pewnością będę mógł jeszcze więcej. To przekonanie powoduje, iż przenosimy tą bezgraniczność, zda się, możliwości na sferę społeczną, polityczną, duchową. Także na sferę sumienia. Oznaczać to może, iż wyobrazimy sobie, że Dekalog da się także rozszerzyć. Otóż myślę, że ta Konferencja i ta refleksja spowoduje, że owa fascynacja zostanie poddana analizie wykazującej, że sumienie nie jest podobne do techniki pozostającej zawsze materią.
Dobrych obrad życzę.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.