Kościół o mediach

Radio Maryja – darem w przekazie prawdy


22 ROCZNICA UTWORZENIA RADIA MARYJA - SŁOWO KS.ABP. WACŁAWA DEPO

„Radio Maryja od lat jest dla nas darem i to niewątpliwe darem w przekazie prawdy, której nas pozbawiono” – powiedział ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Już w sobotę będziemy obchodzić 22. rocznicę powstania tej katolickiej rozgłośni. Jak co roku do Torunia przyjadą Polacy z różnych stron kraju i świata. Ksiądz Arcybiskup, mówiąc o roli Radia Maryja, przypomina swoją wizytę w Czechach i oczekiwanie na przyjazd Ojca św. Jana Pawła II.
- Spotkałem na ulicach takie plakaty: „Odmówiono nam prawdy”. I one właściwie dopiero pokazywały pierwsze światła ku dobremu przeżyciu pielgrzymki Jana Pawła II w Czechach. Dlaczego? Bo nawet Vaclav Havel, witając później Papieża na lotnisku, powiedział, że jest agnostykiem, ale wierzy w cud, który się teraz spełnia. A cud, to zjawisko nadprzyrodzone. To nie jest coś, co tylko przekracza granice natury i jest poza rozumem. Zjawisko nadprzyrodzone dotyka daru idącego od Boga. Ja w tym samym duchu widzę rolę Radia Maryja i TV Trwam; że to jest wprost cud przekazu przy odmówieniu nam prawdy – zarówno we wcześniejszych pokoleniach, jak i we współczesnym - zwrócił uwagę ks. abp Wacław Depo.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja podkreśla, że to dzieło powstało dzięki łasce Bożej i odpowiedzi wielu ludzi na tę łaskę. Jednocześnie zaprasza do wspólnego świętowania.
- Razem można uczynić wiele. To dzieło jest tego przykładem. Mimo, że będzie wiele oporów, wiele kłód, trudności, ale gdy jesteśmy razem w dobrym – uczynimy wiele. I za to „wiele”, za tę Ewangelizację Polski i świata dziękujemy. Zapraszamy na świętowanie. Oczywiście radio rozpoczęło działalność w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w 1991 roku, 8 grudnia. Świętujemy tym razem 30 listopada –zachęca Dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk.

Główne rocznicowe uroczystości odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczną się o godz. 12.30 wspólną modlitwą różańcową. O godzinie 15.30 sprawowana będzie uroczysta Msza św., której przewodniczył będzie ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz Diecezji Toruńskiej. Homilię wygłosi ks. bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej.

RIRM

za:http://www.ksd.media.pl/publikacje/1627-22-rocznica-utworzenia-radia-maryja-slowo-ks-abp-waclawa-depo