Dzieci ofiarami współczesnego niewolnictwa

Organizacja Save the Children bije na alarm i publikuje raport, zgodnie z którym prawie 10 mln dzieci i nastolatków na świecie pada ofiarą przymusowej pracy lub wykorzystywania seksualnego. Problem dotyczy również Europy –w 2016 r. ofiarą handlarzy ludźmi i sutenerów padło 900tys. nieletnich.

Według raportu brytyjskiej organizacji prawie 10 mln dzieci i nastolatków na całym świecie jest zmuszanych do ciężkiej pracy lub jest wykorzystywanych seksualnie. Proceder nie dotyczy jednak wyłącznie krajów słabo rozwiniętych i jest spotykany również w Europie. Statystyki podają, że w 2016r. w Europie ponad 3,5 mln osób padło ofiarą handlu ludźmi i wykorzystywania. Średnio 25 proc. z nich nie ukończyło 18 lat.

Szczególnie trudna sytuacja panuje we Włoszech, gdzie młodzi nastolatkowie uciekają z obozów dla imigrantów, a następnie zagubieni padają ofiarą handlarzy ludźmi. Nierzadko zdarza się, że dziewczęta z Afryki, które za wszelką cenę pragną przedostać się z włoskiego wybrzeża do Francji, są przymuszane do prostytucji. Pozostała część nastoletnich uciekinierów jest zatrudniana do niewolniczej pracy. Młodzi imigranci są zmuszani do podjęcia wyczerpującej pracy fizycznej np

Pozostało 50% treści.

Autor: Joanna Kowalkowska

za:http://m.gpcodziennie.pl