Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dzieci ofiarami współczesnego niewolnictwa

Organizacja Save the Children bije na alarm i publikuje raport, zgodnie z którym prawie 10 mln dzieci i nastolatków na świecie pada ofiarą przymusowej pracy lub wykorzystywania seksualnego. Problem dotyczy również Europy –w 2016 r. ofiarą handlarzy ludźmi i sutenerów padło 900tys. nieletnich.

Według raportu brytyjskiej organizacji prawie 10 mln dzieci i nastolatków na całym świecie jest zmuszanych do ciężkiej pracy lub jest wykorzystywanych seksualnie. Proceder nie dotyczy jednak wyłącznie krajów słabo rozwiniętych i jest spotykany również w Europie. Statystyki podają, że w 2016r. w Europie ponad 3,5 mln osób padło ofiarą handlu ludźmi i wykorzystywania. Średnio 25 proc. z nich nie ukończyło 18 lat.

Szczególnie trudna sytuacja panuje we Włoszech, gdzie młodzi nastolatkowie uciekają z obozów dla imigrantów, a następnie zagubieni padają ofiarą handlarzy ludźmi. Nierzadko zdarza się, że dziewczęta z Afryki, które za wszelką cenę pragną przedostać się z włoskiego wybrzeża do Francji, są przymuszane do prostytucji. Pozostała część nastoletnich uciekinierów jest zatrudniana do niewolniczej pracy. Młodzi imigranci są zmuszani do podjęcia wyczerpującej pracy fizycznej np

Pozostało 50% treści.

Autor: Joanna Kowalkowska

za:http://m.gpcodziennie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.