Pod presją bojówek LGBT odwołano konferencję obrońców życia

Wersalskie kino postanowiło odwołać spotkanie grup pro life w jednej ze swoich sal, bojąc się burd i zamieszek, jakie zapowiadali homoseksualni bojówkarze. To kolejne zwycięstwo „policji poprawnie myślących”.

W komunikacie prasowym stowarzyszenie Les Eveilleurs d’Esperance ogłosiło, że zostało zmuszone do odwołania wieczoru dyskusyjnego zaplanowanego na wtorek 4 lutego w UGC Le Cyrano w Wersalu. Powód? Kino obawiało się „zakłóceń porządku publicznego z powodu planowanych działań grup LGBT”.

„Z przykrością informujemy, że Cyrano nagle poinformował nas, na kilka dni przed naszą konferencją, o decyzji skorzystania z zarezerwowanej sali” - napisało stowarzyszenie. Przewodniczący Manif Pour Tous, Ludovine de la Rochere, była deputowana rządzącej  LREM Agnes Thill, eseistka Therese Hargot i prezes Fundacji Jerome Lejeune Jean-Marie Le Mene, mieli debatować na temat metody in vitro, surogacji i niszszenia embrionόw – ofiar zreformowanego ostatnio prawa bioetycznego.

Dla Les Eveilleurs, którzy mimo wszystko próbowali udowadniać niezawodność swojej służby bezpieczeństwa „była to brutalna decyzja wynikająca z przyczyn ideologicznych, podjęta tylko po to, by uciszyć tych, którzy chcą oświecić sumienia, wskazując bardzo poważne nadużycia zawarte w ustawie o bioetyce” – ubolewa stowarzyszenie.

To nie po raz pierwszy, kiedy ruch LGBT przeszkodził w zorganizowaniu wieczornej debaty Eveilleurs.

„W ostatnich miesiącach, wiele razy publiczne zebrania były anulowane z racji gróźb i presji grup ideologicznych” – napisano w komunikacie. Z tej racji stowarzyszenie postanowiło zmienić formę konferencji umieszczając jej zapis w mediach społecznościowych.

za: www.pch24.pl