OMZRiK do Gadowskiego: Będziesz siedział

Na dziennikarza Witolda Gadowskiego spadła krytyka ze strony Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych za słowa o Strajku kobiet.

 W swoim ostatnim programie "Komentarz tygodnia" opublikowanym na platformie YouTube Gadowski odniósł się do Strajku kobiet. Sejm zajmował się wtedy obywatelskim projektem ustawy zaostrzającym prawo do aborcji.

– Jaki to strajk kobiet?! Strajk babonów przebrzydłych! Megier! Megierom się zachciało rządzić na świecie! One brzydną z natury, bo nie chcą się przypodobać mężczyznom! Świat rządzony przez kobiety to jest coś strasznego! – mówił Gadowski.

Fragment jego wypowiedzi znalazł się na profilu OMZRiK na Facebooku. "Gadowski przyznaje sobie prawo do publicznych najbardziej wulgarnych i obraźliwych wypowiedzi. Ale publicznie wypowiadające się kobiety wyzywa, nazywa wariatkami i odbiera im prawo do własnego zdania. Czy przychodzi mu do głowy odbierać prawo głosu mężczyźnie? Np. sobie samemu. To jest właśnie przejaw seksizmu - dyskryminacji ze względu na płeć" – napisano w komentarzu.

We wtorek Gadowski zapowiedział na Twitterze swój kolejny program. "Babony....jutro znów nagrywam «Komentarz tygodnia».:)" – napisał dziennikarz. "Będziesz siedział" – odpowiedziało OMZRiK.

za:dorzeczy.pl

***

Każdy będzie siedział. Albo leżał. Albo smażył się. Wiadomo gdzie. Oby nie z tymi od piekielnych wzmożeń.
kn