Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks. bp Adam Lepa - Doceniać ciszę

Jeżeli człowiek nie widzi w ciszy żadnej wartości, przedkładając np. hałas ponad milczenie, wtedy traci czynnik dynamizujący jego ducha. Dzieje się tak, ponieważ rozwija on swoje myślenie wtedy przede wszystkim, gdy wypowiada je w słowach. A katalizatorem tego procesu jest właśnie cisza.

Czytaj więcej...

Ks.prof.Paweł Bortkiewicz TChr - Co po nas zostanie?

W ostatnich dniach snuję sobie z różnych racji takie pozornie luźne refleksje.
Myśl pierwsza: kiedy Izrael wychodził z Egiptu, to nie po to , by zbudować z ludu koczowniczego naród, nie po to, by stworzyć państwo, nie po to, by wyzwolić się z alienacji społeczno-ekonomicznej. Nie. Mojżesz powiedział do faraona:

Czytaj więcej...

Prezydent Duda wyciąga rękę do Wałęsy ws. wspólnego lotu na pogrzeb Busha: „Uważam, że jest to rzecz całkowicie naturalna”

Polski prezydent Andrzej Duda to najwyraźniej człowiek gołębiego serca, nie chowający urazy, przyjazny ludziom i otwarty na tyle, że zabiera na pokład byłego prezydenta Lecha Wałęsę, ale jak to często w życiu bywa, „za każdy dobry uczynek może cię spotkać zasłużona kara”. Tym bardziej, że były prezydent Lech Wałęsa poprosił o wspólny lot z prezydentem Andrzejem Dudą, choć nie przyjął zaproszenia na wspólne obchody Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, bo był w tym czasie w SPA na południu Polski.

Czytaj więcej...

Prezydent RP: Radio Maryja zawsze było i jest przestrzenią otwartej, konstruktywnej dyskusji ludzi wiary

„Każda rocznica ożywia wspomnienia, a jednocześnie sprawia, że wybiegamy myślą w przyszłość. Tegoroczny jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przypomniał nam okoliczności, w których nasi pradziadowie odnieśli ów bezprzykładny sukces oraz niełatwe początki odrodzonej Rzeczypospolitej. Zarazem podjęliśmy namysł nad tym, jak spuścizna Ojców Niepodległości kształtuje nasze myśli, słowa i czyny dzisiaj, w obliczu wyzwań stojących przed Polską nowego stulecia.

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - W zawieszeniu

Szukam wspólnego mianownika dla różnych bieżących wydarzeń. Wydarzeniem stała się osoba pani ambasador USA w Polsce. Według zapewnień pani rzecznik amerykańskiego  Departamentu Stanu pani ambasador świetnie wykonuje swoją pracę, jest przyjazna Polsce, ba, ma nawet polskie korzenie.

Czytaj więcej...

Piotr Falkowski - Groźny pakt

Rośnie liczba państw, które odrzucają globalny pakt o migracji.
Jak nieoficjalnie dowiedział się „Nasz Dziennik”, decyzję w tej sprawie premier Mateusz Morawiecki ogłosi w najbliższych dniach. Już wcześniej sygnalizował, że prawdopodobnie do paktu nie przystąpimy.

Czytaj więcej...

Niedokończone rewolucje będą się mścić

Wyniki sondażowe wyborów samorządowych potwierdziły jedno: przez kolejne kilkanaście miesięcy Polskę czeka permanentna awantura. Aż do wyborów prezydenckich w 2020 roku staniemy się areną nieustających społecznych niepokojów, medialnych ataków, afer obyczajowych i konfliktów politycznych na skalę, o jakiej nam się dotąd nie śniło.

Czytaj więcej...

Czy jest powód, by przepraszać za Inkwizycję?

Inkwizycja stała się dla lewicy, ateistów i wszelkiej maści wrogów Kościoła okazją do szkalowania katolicyzmu, szerzenia antykatolickich kłamstw i bredni. Doskonale ukazał to w opublikowanej przez inicjatywę ewangelizacyjną „Wejdźmy na szczyt” książce „Kościół oskarżony” Marek Piotrowski.

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Sprawy ważne

Rozumiem rozległość obszaru walki obozu dobrej zmiany o realne państwo prawa i sprawiedliwości. Rozumiem, jak wielką i zapiekłą jest wściekłość niektórych (większości?) agend brukselskich w walce z Polską. Ale niepokoją mnie pewne ustępstwa i uniki.

Czytaj więcej...

Wyzwanie dla świata

Życie Asii Bibi jest wciąż zagrożone. Brakuje międzynarodowej presji na Pakistan. Więziona 9 lat za rzekomą obrazę proroka Mahometa pakistańska chrześcijanka została wprawdzie 31 października uwolniona, ale okazało się, że jej sytuacja wcale się nie poprawiła.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.