Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Filipiny: Zamordowano kapłana na stopniach ołtarza

 Na Filipinach doszło do kolejnego morderstwa księdza. 10-czerwca 43-letni Richmond Nilo został zastrzelony na stopniach ołtarza Nueva Ecija. Zabójcy zbiegli z miejsca przestępstwa. Nilo był aktywistą społeczno-politycznym i był zaangażowany przeciwko sekcie "Iglesia ni Christo". Na Filipinach około 2,7 mln ludzi należy do tej sekty.

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka: Obraz pandemii. XXXVIII Warszawskie Spotkania Teatralne

/.../ Najkrócej Warszawskie Spotkania Teatralne 2018 można określić - stosując termin medyczny - jako współczesną pandemię teatralną. Bo jak epidemia choroby zakaźnej rozprzestrzenia się szeroko i zaraża coraz to nowe środowiska, tak i teatr dzisiaj toczony jest przez niebezpieczną chorobę zakaźną przenoszoną z jednego teatru na drugi (poza nielicznymi wyjątkami).

Czytaj więcej...

Przedwczesna radość homoseksualistów

PRAWO Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną prokuratora generalnego wobec wyroku skazującego drukarza, który odmówił wykonania materiałów dla środowiska LGBT. Jego aktywiści nie mają powodów do hurraoptymizmu – SN uznał jednocześnie prawo do odmowy wykonania usługi z powodu przekonań religijnych.

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Pytania do pytań

12 czerwca Pan Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu Narodowej Rady Rozwoju przedstawił za pośrednictwem swojego ministra p. Pawła Muchy propozycje 15 pytań do referendum konstytucyjnego, które zostały przygotowane w oparciu o dotychczasowe konsultacje społeczne. Jak zaznaczono w dyskusji, po prezentacji z udziałem mediów, pytania te mają w istocie charakter „koncertu życzeń społeczeństwa”.

Takie ujęcie wskazuje na unikalne w dotychczasowej tradycji politycznej wsłuchiwanie się Głowy Państwa w głosy narodu. To jest bez wątpienia cenne, ale…

Czytaj więcej...

Trwa Rok Jubileuszu Ojca Pio. Zapraszamy na wspólne czuwanie ze świętym!

W dniach 16-17 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się Czuwanie z Ojcem Pio. Gościem specjalnym będzie JE ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Rok 2018 to czas podwójnego jubileuszu związanego ze św. Ojcem Pio - mija bowiem 50 lat od przejścia świętego do domu Ojca i 100 lat od otrzymania łaski stygmatów. Z tej okazji odbywa się wiele uroczystości upowszechniających kult świętego kapucyna.

Czytaj więcej...

Austria zamyka meczety

Austriacki rząd podjął decyzję o zamknięciu kilku meczetów i deportacji radykalnych imamów. Kanclerz Sebastian Kurz podkreśla, że w Austrii nie ma miejsca na społeczeństwa równoległe, polityczny islam i radykalizację.

Czytaj więcej...

Św. Jan Paweł II do młodzieży: Tego trudu się nie lękajcie!

Fragment niewygłoszonego przemówienia do młodzieży, Kraków-Skałka, 8 czerwca 1979 roku

(…) To wasze człowieczeństwo jest dojrzałe, a równocześnie jeszcze młode, znajduje się w fazie kształtowania ostatecznego projektu życia. Wypada ona właśnie na lata „akademickie”, na czas wyższych studiów… Tę próbę trzeba podjąć z całą odpowiedzialnością. Jest to odpowiedzialność osobista:

Czytaj więcej...

Komunia Święta nie dla protestantów

Stolica Apostolska nie zaakceptowała niemieckich wytycznych w sprawie przyjmowania Komunii Świętej przez niekatolickich współmałżonków. Specjalny list w tej sprawie do przewodniczącego Episkopatu Niemiec wystosował prefekt Kongregacji Nauki Wiary ks. abp Luis Ladaria.

Czytaj więcej...

Sondaże i moralność

Ależ się zagotowało! Jedna z sondażowni przygotowała badania, z których wynika, że 46 proc. Polaków jest za aborcją na życzenie do 12. tygodnia ciąży. I od razu odbyło się rytualne wycie, że przecież trzeba dostosować się do opinii publicznej, że Polacy, podobnie jak Irlandczycy, mają dość opresyjnego prawa itd.

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Dzień po

W ostatnich kilku tygodniach miałem kilkakrotnie okazję mówić o wkładzie Kościoła katolickiego w dzieło odzyskiwanie niepodległości przez Polskę. Obok niekwestionowanych „Ojców niepodległości” jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński czy Wojciech Korfanty byli nie zawsze dostrzegani Ojcowie duchowni Niepodległej

Czytaj więcej...

Strategia podziału

Skoordynowane ataki na Radio Maryja mają skonfliktować Polaków. Nie dajmy się podzielić! Rozpalić antyklerykalne nastroje, zohydzić Radio Maryja i jego dyrektora o. Tadeusza Rydzyka, rozbić wielowiekową więź Polaków z Kościołem – ośrodki lewicowo-liberalne nasilają wojnę propagandową z katolicką rozgłośnią.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.