Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Po beatyfikacji

Nie mogłem uczestniczyć w uroczystościach beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Uczestniczyłem w nich w swoim mieszkaniu, choć wiem, że były zalecenia, by gromadzić się w większych wspólnotach przed telebimami. Wybrałem jednak ten osobisty sposób przeżycia tej uroczystości. Pozwoliło mi to wrócić wspomnieniem do pogrzebu Księdza Prymasa, w którym uczestniczyłem.

Czytaj więcej...

Grand Press dla FSB

Polskie władze wprowadziły stan wyjątkowy na granicy polsko-białoruskiej. Mimo że sytuacja jest poważna i do prowokacji na granicy mogło dojść w każdym momencie, to nie wszystkim się spodobało takie postępowanie rządu.

Czytaj więcej...

Wojska sowieckie. Jak witali je nasi żydowscy sąsiedzi

Związek Radziecki zapamiętałem wprowadzonym zaraz przez Armię Czerwoną głodem. Może powinienem napisać: głodem, rabunkiem i terrorem. Ale ja miałem wtedy 8 lat i 10 miesięcy prawie i zapamiętałem najlepiej głód, chociaż tak naprawdę to zabrane mi buty też doskonale pamiętam.

Czytaj więcej...

Google odrzuca reklamy akcji pro-life? W obronie aborcji farmakologicznej...

Organizacja Live Action ujawnia kolejny dowód na realizowanie lewicowej agendy i ograniczanie wolności przekazu przez gigantów technologicznych.
 Amerykańska organizacja pro-life twierdzi, że Google odrzuciło jej reklamy programu pomocy kobietom, które chcą odwrócić skutki aborcji medycznej. Nie jest to pierwszy przejaw walki z tą formą ochrony życia poczętego. W czerwcu brytyjski lekarz ukarany został za świadczenie takich właśnie usług.

Czytaj więcej...

Ideologia LGBT – czy to mają być wartości unijne? Szef Stowarzyszenia „Family Day – Brońmy naszych dzieci” krytykuje wideo o raporcie o stanie UE.

Wideo zapowiadające przemówienie Przewodniczącej Komisji UE Ursuli Von der Leyen o stanie Unii, to reklama pro LGBT pozbawiona jakiegokolwiek odniesienia do narodów i rodziny. „Tęczowe flagi i dwóch mężczyzn z dziewczynką z napisem ‘Defending our values’ - jeśli takie są wartości, które chce bronić Unia, to Europa będzie słabsza i bardziej podzielona”.

Czytaj więcej...

Leszek Sosnowski: Przyznanie koncesji TVN-owi będzie złamaniem prawa!

To prawo jest tak naprawdę łamane już od marca 2015 r., kiedy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  funkcjonowała jeszcze pod przywództwem Jana Dworaka. Kluczową sprawą jest też struktura właścicielska tej (lub innej) stacji. Obecnie funkcjonująca Ustawa o radiofonii i telewizji, bez żadnych nowelizacji, wyraźnie określa wielkość udziału podmiotów zagranicznych w strukturze własności nadawcy. Udział nie może przekraczać 49%.

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka-Dużo pięknej muzyki, ale za mało Chopina

Już po raz siedemnasty odbył się w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa” 2021. Mimo klimatów covidowych wszystkie pozycje zamieszczone w repertuarze odbyły się, na szczęście nie trzeba było żadnego koncertu odwoływać, czy to z powodu nagłej zmiany planów któregoś artysty, czy – gorzej – z powodu choroby. Tak więc

Czytaj więcej...

Wpływowy niemiecki kardynał broni Polski. Krytykę Warszawy przez Brukselę nazwał „tragiczną farsą”

To Polska w ciągu ostatnich 200 lat wycierpiała najwięcej i poświęciła ogromną liczbę ludzkich istnień za wolność, praworządność oraz demokrację. Dlatego jako wielką niesprawiedliwość postrzegam fakt, że ludzie na Zachodzie, którzy nie mają pojęcia o tym, co tak naprawdę dzieje się w Polsce i zgarniają ogromne pieniądze z unijnych instytucji, pouczają waszych obywateli

Czytaj więcej...

Ks. Jarosław Grabowski-Zapotrzebowanie na autorytety

Potrzebujemy świadków klasy kard. Wyszyńskiego czy Matki Czackiej – ludzi bezkompromisowych, mądrych, dojrzałych w wierze, zaangażowanych... Każde pokolenie poszukuje własnych autorytetów – ludzi nieprzeciętnych, fascynujących, pociągających mądrością, odwagą, nietuzinkową postawą wobec świata.

Czytaj więcej...

Ponad 2 mln widzów oglądało transmisje beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i Matki Czackiej

Ponad dwa miliony widzów śledziło 12 września Mszę św. beatyfikacyjną Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej transmitowaną na żywo za pośrednictwem najważniejszych stacji telewizyjnych, takich jak Telewizja Polska, Telewizja Trwam, Telewizja Republika, TVN24, Polsat News, a także międzynarodowa stacja EWTN Global Catholic Network.

Czytaj więcej...

Nacjonalista, krytyk Żydów, przeciwnik masonerii Wyszyński. Nikt nie wytłumaczy tego lepiej niż lewica

Żaden prawicowy publicysta, na żadnym prawicowym portalu, tak dobrze nie wyjaśnił polskim katolikom, dlaczego beatyfikacja prymasa Wyszyńskiego jest tak ważna, jak zrobił to lewicowy, antykatolicki portal Krytyka Polityczna w artykule ''Beatyfikacja Wyszyńskiego. „Prymas Tysiąclecia nie został poinformowany o Zagładzie””.

Czytaj więcej...

Arcybiskup Trnawy na Słowacji Ján Orosch wyraził poparcie dla ks. prof. Dariusza Oko

Sąd w Kolonii skazał ks. prof. Dariusza Oko wyrokiem nakazowym za „podżeganie do nienawiści”, do którego miało dojść za pośrednictwem artykułu naukowego. Niemiecki wymiar sprawiedliwości nałożył na polskiego naukowca karę grzywny w wysokości 4 800 euro. Skazany został również dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny czasopisma naukowego „Theologisches”, w którym artykuł został opublikowany. Tekst poświęcony jest problemowi wewnątrzkościelnej grupy przestępczej (tzw. „lawendowej mafii”), którą łączą praktyki homoseksualne, pedofilia oraz wykorzystywanie młodych kleryków.

Czytaj więcej...

Polski Kościół ma nowych błogosławionych. List Apostolski papieża Franciszka

Kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka stali się nowymi błogosławionymi Kościoła katolickiego. Podczas uroczystości beatyfikacyjnych w Świątyni Opatrzności Bożej, kard. Marcello Semeraro odczytał List Apostolski papieża Franciszka, na mocy którego polscy duchowni weszli w poczet błogosławionych.

 Gaude, Mater Polonia! Raduj się, Matko Polsko!

Czytaj więcej...

Krzysztof Nagrodzki: Wycie przy pętli. Z wakacyjnych-i nie tylko-szlaków. Humoresko - ponureski. Retro...

Mknęliśmy pełni niefrasobliwej radości, którą daje zazwyczaj początek urlopu. Droga łagodnie falowała w słońcu, odkrywając niespodzianki za kolejnymi wzniesieniami – miasta, miasteczka, wsie, pola pełne złocistości dojrzewających zbóż, rozpachniałe łąki i zagajniki tworzyły ciąg barwnych obrazów.
Stopniowo podejścia i zjazdy zaczęły stromieć, zakręty zacieśniać, rzucając coraz gwałtowniej to w prawo to w lewo wśród gęstniejących lasów.

Czytaj więcej...

Łódzkie dziękczynienie za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej

W niedzielę 12 września br. będzie miała miejsce beatyfikacja księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Główne uroczystości odbędą się w Warszawie, ale z uwagi na obostrzenia pandemiczne, nie wszyscy będą mogli w nich uczestniczyć, dlatego też arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w łódzkim dziękczynieniu za dar beatyfikacji dwu wielkich Polaków.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.