Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Swoje życie zawdzięczam prawu

Jakie mogłabym mieć prawa, gdybym nie miała prawa nawet do tego, by się urodzić? Bez prawa do życia wszystkie inne prawa nie mają żadnego znaczenia – mówi Rebecca Kiessling, amerykańska adwokat działająca na rzecz ochrony życia

Czytaj więcej...

Ks.prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Damy radę!

Europarlamentarzysta, prof. Mirosław Piotrowski opowiadał przed kilku laty w jednym z wywiadów internetowych: „ W pewnym momencie pan minister poinformował nas posłów, że w jednej z dyrektyw, pani komisarz Fischer Boel zaliczyła Polskę do krajów nieposiadających dostępu do morza.

Czytaj więcej...

Kłamstwo i zbrodnia pigułki „po”

Wprowadzenie do naszych aptek tabletek „dzień później” i „pięć dni później” właściwie nie zostało zauważone przez wspólnoty wyznaniowe, organizacje społeczne i dużą część mediów. Trudno wytłumaczyć milczenie w tej sprawie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Czytaj więcej...

B. Szydło: Polska jest wskazywana jako państwo, które pomaga potrzebującym bezinteresownie i skutecznie

/.../ "Jesteśmy państwem, które zaczyna liczyć się na arenie międzynarodowej jako partner"
Chcielibyśmy mieć poczucie stabilności, by realizować nasz program. W ciągu dwóch lat zrobiliśmy więcej niż PO i PSL przez 8 lat. Nie mogą tego przeboleć— powiedziała premier Beata Szydło w programie „Rozmowy Niedokończone”.

Czytaj więcej...

Zaczyna się na całego! Trwa usuwanie chrześcijaństwa z życia publicznego!

Za oceanem reklamy bożonarodzeniowe, nie mają prawa bytu! Chodzi o wyświetlany w autobusach spot reklamowy, który dotyczył „idealnego prezentu”. W reklamie nie chodziło jednak, o przedświąteczną gorączkę i skłonienie do zakupu prezentu must have; wełnianego swetra, świetnej książki, czy drogiego gadżetu, spot głosił, że idealnym prezentem jest sam Bóg, który rodzi się w Betlejemskiej stajni.

Czytaj więcej...

Marksizm dla opętanych seksem

Genderyzm to obecnie główna ideologia ateistów. Z marksizmem łączą go metody działania, jak choćby posługiwanie się kłamstwem i manipulacją oraz zajadła nienawiść do wszystkich, którzy ośmielają się myśleć inaczej

Czytaj więcej...

KRUCJATA NAUKI PRZECIWKO NIEWIERZE

Naukowe dowody na istnienie Boga. Doświadczenie licznej rzeszy naukowców, gotowych uczciwie formułować wnioski z czynionych obserwacji i badań, owocuje przekonaniem, iż wszechświat powołała do istnienia nieskończona wyższa Inteligencja. Anhony Flew, brytyjski profesor filozofii, niegdyś zagorzały orędownik ateizmu, wyznał u schyłku swego życia

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Królowanie Chrystusa

W najbliższą niedzielę w liturgii Kościoła przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W ubiegłym roku, w związku z różnymi działaniami różnych ruchów na rzecz intronizacji Chrystusa Króla na króla Polski było głośno o tym święcie i o samym tytule królewskim Pana Jezusa.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.