Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Kłamstwa o projekcie antypedofilskim. Ordo Iuris zawiadamia prokuraturę

W związku z nieprawdziwymi informacjami oraz kampanią zniesławień, Instytut Ordo Iuris złoży zawiadomienie do Prokuratury celem ustalenia sprawców, a następnie wniesie prywatne akty oskarżenia z art. 212 §2 kk (zniesławienie za pośrednictwem środków masowego komunikowania) i art. 216 §2 kk (znieważenie również za pomocą środków masowego komunikowania).

Czytaj więcej...

Prezydent Duda i minister Gliński w Muzeum JP II i prym. Wyszyńskiego. "Dzięki nim przetrwaliśmy"

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego jest bardzo ważne dla naszej przyszłości – ocenił prezydent Andrzej Duda podczas środowej prezentacji ekspozycji głównej Mt 5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. Obecny na miejscu wicepremier Piotr Gliński wskazał, że „Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Tysiąclecia i Karol Wojtyła, św. Jan Paweł II to dwie największe postaci polskiego Kościoła ostatnich setek lat, a może i dwie największe postaci w historii Polski”.

Czytaj więcej...

Pożegnanie. Testament Profesora

Śp. prof. Jan Szyszko demaskował destrukcyjne oddziaływanie ideologii neomarksizmu, która pod pozorem ochrony środowiska, klimatu, zasobów ziemi wprowadza lewicową dyktaturę Nikt nie przypuszczał, że to będzie ostatni wykład śp. prof. dr. hab. Jana Szyszko.

Czytaj więcej...

Burkina Faso: kolejne mordy na chrześcijanach. Za zbrodnie odpowiadają islamiści

Ludność chrześcijańska w Burkina Faso jest zabijana lub wypędzana ze swoich miejsc zamieszkania. Za zbrodnie odpowiadają muzułmańscy ekstremiści – wynika z doniesień wolontariuszy organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, pracujących na północy tego kraju. Większość napastników to członkowie muzułmańskiego plemienia koczowników Fulbe.

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr-Odejście

Miałem przygotowany temat na ten piątek. Chciałem pisać o tym sprzężeniu idei i pragmatyki, które winno określić nasze wybory. Mimo różnych wahań, mimo niefortunnych wypowiedzi, mimo spraw nie załatwionych, wierzę, że u podstaw dobrej zmiany są wartości i idee, które mają decydujące znaczenie. Być może

Czytaj więcej...

Intelektualna chluba katolicyzmu

12 października mija 130. rocznica urodzin Dietricha von Hildebranda, jednego z głównych przedstawicieli fenomenologii klasycznej, jej realistycznego skrzydła, i jednego z największych myślicieli katolickich XX w. Papież Pius XII nazwał go dwudziestowiecznym doktorem Kościoła, a kard. Joseph Ratzinger napisał o nim, że będzie w przyszłości „uznany za jedną z najwybitniejszych postaci naszych czasów”.

Czytaj więcej...

Zdzisław Szczepaniak-Ballada o Ojczyźnie

…bo gdzie cię szukać jeżeli nie w sercach-
tych których nie ma i w tych co wciąż  biją,
w skrzydłach huzarskich opaskach powstańczych,
czy w szklanych domach, co w marzeniach żyją…

w trudzie oracza,  w modlitwie matczynej
która cię woli boskiej powierzała,
w  iskrach z ogniska, tam gdzie szumią knieje
w  blasku wolności gdyś z niewoli wstała…

Czytaj więcej...

Zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu Stefana Michnika

 Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu byłego stalinowskiego sędziego Stefana Michnika – informuje radio RMF FM. Stefan Michnik jest podejrzany o popełnienie 30 przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne i wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości. Michnik wyjechał z Polski do Szwecji pod koniec lat 60.

Czytaj więcej...

Kardynał Duka: dzieci są przyszłością świata, a „tęczowa zaraza” zagraża ich życiu

– Człowiek nie może odciąć się od swojego biologicznego wymiaru. Z perspektywy pediatrii, psychologii dziecięcej wiemy, że dziecko w swoim rozwoju potrzebuje uwzględnienia aspektu płciowego. (…) Ideologia LGBT ten zaś aspekt całkowicie kwestionuje – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” prymas Czech, kard. Dominik Jaroslav Duka.

Czytaj więcej...

"Sieci”: Pasterze Kościoła nie mogą milczeć, gdy prawda jest negowana Z abp. Markiem Jędraszewskim rozmawiają Jacek Karnowski i ks. Henryk Zieliński.

– Myślę, że jest szansa na przebudzenie się całego społeczeństwa katolickiego: duchownych i wiernych świeckich. Szczególnie świeccy biorą dziś na siebie ciężar tej walki. Pięknym przykładem może być choćby 15-letni chłopak, Jakub Baryła, który w Płocku stanął z krzyżem w dłoniach naprzeciw tzw. marszu równości. Stawką jest normalność

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka:Socrealistyczna propaganda

Niejaki Michał Gieleta, u nas prawie nikomu nieznany, przybył do Polski (na zaproszenie Tadeusza Słobodzianka, dyrektora Teatru Dramatycznego, obejmującego kilka scen), by wyreżyserować w Warszawie spektakl "Projekt Laramie". Cel, jaki sobie postawił pan reżyser, to obrona LGBT. Można by pomyśleć, że sodomitom w Polsce dzieje się jakaś krzywda.

Czytaj więcej...

Wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej

Wspominamy dzisiaj św. s. Faustynę Kowalską. W 1925r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Pracowała w różnych domach zakonnych m.in. w Krakowie, Płocku i Wilnie. Od 1931r. objawiał się jej Jezus Miłosierny. Objawienia spisała w „Dzienniczku”.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.