Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Cenzura w wydaniu łódzkich radnych KO!

 Zakaz poruszania się furgonetek pro-life. "Doszło do scen, które oburzały opinię publiczną"
Radni miejscy w Łodzi przyjęli w środę uchwałę zakazują poruszania się po ulicach miasta pojazdów opatrzonymi „drastycznymi i nieprzyzwoitymi” treściami. Chodzi m.in o furgonetki propagujące treści antyaborcyjne i wyrażające głosy sprzeciwu wobec ideologii LGBT.

Czytaj więcej...

Grodzki wierny ślubowaniu ojca

31 lipca 1951 r. był ważnym dniem w życiu Stanisława Grodzkiego. Tego dnia niezwykle wzruszony złożył on w UB ślubowanie, w którym zobowiązał się, „z całą stanowczością, nie szczędząc swych sił”, zwalczać wrogów komunistycznego ustroju. Ubek Grodzki o tym, kto jest takim wrogiem, dowiadywał się z komunistycznej prasy, a czas jego służby, lata 1951–1953 (później przeniósł się do ludowego wojska), był apogeum nagonki na prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego.

Czytaj więcej...

Trzaskowski: Nasz rząd wprowadzi związki partnerskie

„Związki partnerskie będą jedną z decyzji nowego rządu, jeśli będzie rząd opozycyjny. Związki partnerskie powinny być wprowadzone. To fundament nowoczesnego państwa” – stwierdził Rafał Trzaskowski, który kilkanaście miesięcy temu przegrał walkę o urząd prezydenta RP. Skandaliczną wypowiedź innego posła PO, Sławomir Nitrasa, który mówił o „opiłowaniu katolików”, Trzaskowski skomentował jako głos „zatroskanego katolika”.

Czytaj więcej...

Katolickie świątynie atakowane w całej Europie. We Włoszech sprofanowano Najświętszy Sakrament

W całej Europie nasilają się ataki na kościoły katolickie. W miejscowości Cà de Caroli w północnych Włoszech nieznani sprawcy całkowicie zdewastowali kościół parafialny. Zniszczono kilka figur świętych, rozbito tabernakulum i rozrzucono konsekrowane hostie po posadzce. Pomazano ściany, zniszczono księgi liturgiczne i meble. Porozbijano całe wyposażenie prezbiterium. Nienaruszony został jedynie krzyż za ołtarzem.

Czytaj więcej...

Sataniści uznali aborcję za swój rytuał religijny. Chcą dla siebie wyjątku od zakazu aborcji w Teksasie

Amerykańska grupa satanistyczna Satanic Temple uznała aborcję za swój rytuał religijny i - powołując się na zasadę wolności religijnej - zażądali dla siebie wyjątku od obowiązującego od kilku dni w Teksasie zakazu aborcji po wykryciu bicia serca dziecka.
Sataniści porównali zabicie nienarodzonego dziecka do katolickiej mszy.

Czytaj więcej...

Kolejna próba indoktrynacji dzieci: w Kalifornii powstał projekt „neutralnych płciowo” zabawek

Kalifornijski senat przegłosował projekt nakazujący tworzenie w sklepach z artykułami dziecięcymi osobnych przestrzeni przeznaczonych na eksponowanie „neutralnych płciowo” zabawek. Tekst ustawy regulującej tę kwestię wymaga jeszcze przyjęcia przez kalifornijską Izbę Reprezentantów, a następnie zostanie złożony do zatwierdzenia przez gubernatora Kalifornii, Gavina Newsoma.

Czytaj więcej...

D. Matecki o nazwaniu polskich żołnierzy „psami” i „śmieciami” przez W. Frasyniuka: Dotychczas nie słyszałem, żeby ktoś pluł na polski mundur w tak parszywy i obelżywy sposób

To jedna z wielu wypowiedzi, które wpisują się w nurt uderzający w Polskę, polskich żołnierzy i funkcjonariuszy (…). Dotychczas nie słyszałem, żeby ktoś pluł na polski mundur w tak parszywy i obelżywy sposób. Co mają czuć rodziny żołnierzy, którzy polegli na misjach? Niewyobrażalnym jest to, że na antenie i to w czasie największej oglądalności padają takie słowa i na dodatek nie spotykają się one z żadną reakcją ze strony dziennikarza prowadzącego program

Czytaj więcej...

„Śmiecie, psy”. Władysław Frasyniuk skandalicznie o polskich żołnierzach. Szokujące zachowanie dziennikarza TVN

„Mam wrażenie, że to jest wataha. Wataha psów, która osaczyła biednych, słabych ludzi. No tak nie postępują żołnierze. Śmiecie” – mówił na antenie TVN Władysław Frasyniuk, komentując sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Prowadzący program ani razu nie zwrócił uwagi na niedopuszczalne słownictwo byłego przewodniczącego Unii Wolności, co więcej – zachęcał do ujawnienia personaliów stacjonujących tam żołnierzy.

Czytaj więcej...

Piotr Lisiewicz-Feminizm „Wyborczej”

Gdy „Gazeta Wyborcza” tłumaczy, że wypowiedź Tuska o dziecku jako „udręce na najbliższe 20 lat życia” zmanipulowano, to brzmi to tak, jakby zrobiła wywiad z Nergalem, by wystawił Tuskowi świadectwo, że nie jest satanistą, albo wydrukowała zapiski Zdzisława Najmrodzkiego, w których z podziwem pisał on, że Tusk nie jest złodziejem.

Czytaj więcej...

Częstochowa nie uległa homo-terrorystom! Nie ma zgody ratusza na marsz LGBT w sobotę

Aktywiści LGBT zaplanowali na sobotę tzw. III Marsz Równości, który ma dotrzeć pod sanktuarium na Jasnej Górze. Jak nietrudno się domyślić, kolejne profanacje wizerunku Matki Bożej poprzez wpisanie jej w symbolikę sodomskiej „tęczy” są w takim przypadku nieuniknione. Szczęście w nieszczęściu, chociaż władze miejskie stanęły na wysokości zadania, nie wydając zgody na to gorszące wydarzenie. Pomimo braku pozwolenia „tęczowa Częstochowa” zapowiada przemarsz…

Czytaj więcej...

Gdańsk otwarty tylko dla tęczowych środowisk. Niesamowita hipokryzja prezydent Dulkiewicz

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wydała decyzję o zakazie zgromadzenia publicznego w najbliższą sobotę ze względu na zagrożenie związane z pandemią koronawirusa. Jednocześnie zapowiedziała swój udział w innej manifestacji, czyli w tzw. “marszu równości”, który w ten weekend przejdzie ulicami Trójmiasta. Co więcej, prezydent Dulkiewicz objęła tzw. “marsz równości” honorowym patronatem.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.