Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

start Publikacje Komunikaty i informacje

Komunikaty i informacje

Pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na Ingres do Krakowa

Więcej…

TVP pokaże film o wydarzeniach z Sejmu!

"Zaplanowana od wielu miesięcy próba puczu. Kto i od kiedy przygotowywał zamach stanu?"
Film zostanie wyemitowany/.../ 15 stycznia, na antenie TVP1 o godzinie 14:55 i będzie trwać około 40 minut.

Więcej…

„Betlejem w Łodzi” czyli wspólne kolędowanie już 12 stycznia w Łodzi

W Łodzi 12 stycznia 2017 roku, o godzinie 19:00 w Atlas Arenie, wystąpią: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Wokalistom będzie towarzyszyć chór…, czyli my – około 100 tysięcy widzów

Więcej…

9 - 10 grudnia - XI Zbiórka Żywności Caritas w Łodzi

Więcej…

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego w sprawie przygotowania Archidiecezji Łódzkiej do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

/.../ w odpowiedzi na prośbę wyrażoną w Liście pasterskim Konferencji Episkopatu Polski z 5 października br., zarządzam we wszystkich parafiach Archidiecezji Łódzkiej, klasztorach i seminariach sprawowanie Nowenny przez Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Więcej…

Komunikat biskupów pomocniczych Archidiecezji Łódzkiej

Decyzją Ojca Świętego Franciszka, 8 grudnia 2016 roku – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Metropolita Łódzki Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski został mianowany Arcybiskupem Metropolitą Krakowskim.

Więcej…

Wybór ogólnopolskich wydarzeń w Kościele w Polsce w 2017 roku

Więcej…

KOMUNIKAT PRASOWY IPN

Spotkanie w 35. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego -– Łódź, 12 grudnia 2016

Więcej…

Z radością i energią po raz 23 Caritas w całej Polsce rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom!Więcej…

Do Warszawy przybył nowy Nuncjusz Apostolski w Polsce

Na Lotnisku Chopina arcybiskupa Salvatore Pennacchio powitali przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski oraz Protokołu Dyplomatycznego MSZ.

Więcej…