Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

start Publikacje Komunikaty i informacje

Komunikaty i informacje

BYĆ DOBRYM JAK CHLEB – List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia

Więcej…

NGO na usługach ... Sorosa! POZNAJ prawdę o wpływach Sorosa w Polsce!

Prezentujemy fragment książki „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata” (wydawnictwo Biały Kruk), w której autor odsłania rąbka tajemnicy, gdzie i na kogo Soros wpływa w Polsce – oraz jak do tego wykorzystuje organizacje tzw. pozarządowe

Więcej…

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Oddział Łódzki zaprasza na ostatnie spektakle w Łodzi. Misterium wielkopostne pt. DRZEWO PRZENAJSZLACHETNIEJSZE

Scenariusz przedstawienia oparty został na objawieniach Męki Pańskiej, które były udziałem bł. Anny Katarzyny Emmerich. Znalazły się w nim również, dawne i współczesne, polskie pieśni wielkopostne, fragmenty wierszy Romana Brandstaettera i Zbigniewa Herberta oraz utwory własne Urszuli i Jarosława Paczyńskich („Łatwizna Umierania”) oraz Tomasza Bieszczada („Bóg mi daje wszystko”).
Przedstawienie zostało zrealizowane pod egidą zespołu „Twierdza PAMIĘĆ”, zajmującego się propagowaniem polskich tradycji religijnych i patriotycznych.

Więcej…

Protest Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy wobec skandalicznego spektaklu Teatru Powszechnego w Warszawie.

Trudno wyrazić słowami oburzenie wobec spektaklu pt.”Klątwa” na scenie Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera, w Warszawie. Te obsceniczne występy, obrażające uczucia religijne większości Polaków, nie mają nic wspólnego ze sztuką teatralną.

Więcej…

Komunikat Kurii Metropolitalnej Łódzkiej o wyborze Księdza Biskupa Marka Marczaka na urząd Administratora Archidiecezji Łódzkiej

Więcej…

Ks. bp Marek Marczak delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Akademickiego

Podczas obrad 375. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które miało miejsce w dniach 13 i 14 marca w Warszawie, biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu.

Więcej…

Jacek Sobala prezesem Polskiego Radia

Więcej…

Caritas Polska

790 tysięcy Skarbonek Miłosierdzia trafi do polskich domów z okazji rozpoczynającego się Wielkiego Postu.

Więcej…

Ostatni list metropolity łódzkiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

Publikujemy ostatni list księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolity łódzkiego, który został podpisany 27 stycznia, tj. w przeddzień ingresu do Katedry Wawelskiej.

Więcej…

Słowo prof. Tadeusza Gerstenkorna na spotkaniu opłatkowym OŁ Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i OŁ Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dn. 23 stycznia 2017 r. w Łodzi

Dzisiaj chciałbym rzucić hasło: Dziennikarz orędownikiem prawdy i prawości społecznej.    
Co mam na myśli ?

Więcej…