Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

start Publikacje Materiały nadesłane

Materiały nadesłane

Za teksty tutaj zamieszczane odpowiadają wyłącznie ich autorzy!

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Marionetki

Przed kilku laty oglądałem bardzo inspirujący film Marcela Łozińskiego „Jak to się robi?” To paradokument pokazujący proces socjotechniki, mocą której do parlamentu został wprowadzony Dariusz Konopka, student, człowiek bez poglądów i bez charyzmy, ale podatny „materiał”.

Więcej…

Małgorzata Todd - Ośmiorniczki dla ośmiornicy

/.../ Dawniej przynależność do odpowiedniej klasy rozpoznawało się po stroju i wykwintnej (lub nie) mowie. Dzisiaj metkę trzeba mieć przyszytą na widocznym miejscu, bo innego sposobu odróżnienia podkoszulka za 10 zł od sto razy droższego nie ma.  Mowa im wulgarniejsza, tym przynależność

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Dzień grudniowy

W czasach PRL śpiewaliśmy: „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy/ Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory […]Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem”.

Więcej…

Małgorzata Todd - Nie warto rozmawiać

Czas zacząć rozmawiać poważnie, ale tylko z poważnymi ludźmi.

Więcej…

W związku z nagonką medialną na naszą Fundację przedstawiamy oświadczenie w tej sprawie

Więcej…

Ks.prof. Paweł Bortkiewicz - Wokół naszej rocznicy

W grudniu 1991 roku odbyła się pierwsza emisja audycji nowego radia prowadzonego przez ojców redemptorystów. Zaledwie kilkanaście miesięcy, jak wskazują różne źródła, trwały starania o. Tadeusza Rydzyka, by uruchomić rozgłośnię. Owych kilkanaście miesięcy to zapis cudu

Więcej…

Rozum i uroda

Nie od dziś wiadomo, że na brak własnego rozumu nikt nie narzeka (chociaż są mądre wyjątki). Dokładnie odwrotnie sprawa ma się z urodą. Nawet Miss Świata i Okolic dostrzega niedoskonałości własnej urody.

Więcej…

Ks.prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Refleksje laika

Nie jestem politologię. Nie jestem tym bardziej amerykanistą. Nie jestem także opętanym fascynacją Ameryką. Nie uwiódł mnie amerykański sen. Dlatego nie byłem szczególnie emocjonalnie i intelektualnie zaangażowany w amerykańskie wybory.

Więcej…

Szokujące „upamiętnienie” według Polsatu

Więcej…

Zaproszenie z Krakowa do Obrońców Życia

Więcej…

Katolicki Klub im. Św. Wojciecha do grupy radnych m. Łodzi

Szanowni państwo radni, pójdźcie do spowiedzi, bo zapewne jesteście ochrzczeni. Zrzućcie z siebie pęta, które was niewolą.

Więcej…

Ks.prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Cel i dobro.

Kalejdoskop zdarzeń każdego dnia odsłania nowe kształty. W chwili, kiedy zasiadam do pisanie tego felietonu, na pewno tematem dnia i chwili jest rekonstrukcja rządu.

Więcej…

Małgorzata Todd - Komu ufać?

Wiedza w każdej dziedzinie jest tak rozległa, że nie sposób ją samodzielnie weryfikować. Musimy się opierać na wierze w prawdziwość faktów, a często i wnioski z nich płynące. Niezbędne jest więc zaufanie do źródeł informacji.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewcz TChr -Wspomnienia powakacyjne

Jeden z moich młodszych znajomych od kilku tygodni pracuje w podberlińskiej miejscowości z grupą młodych uchodźców z Afganistanu.

Więcej…

Ks.prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Doping i gaz

Publicystka „Washington Post” Sally Jenkins zasugerowała /..../, że doping powinien być dopuszczony w określonych granicach z powodów pragmatycznych

Więcej…

Małgorzata Todd - Kot prezesa

/.../ Opozycja totalna przypuściła totalny szturm z nadzieją, że wreszcie upragniona krew się poleje.

Więcej…

Zdzisław Szczepaniak - MOJA KOLĘDA

Kolędo moja… kropelko czułości
kromko nadziei
ziarenko miłości
światełko wiary
ogniu niepewności

Więcej…

Małgorzata Todd - Komitet Obrony przed Demokracją

W PRL-u nie zawsze i nie wszystko było na kartki.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Hymn demokratów

Od dawna można było zauważyć w naszym społeczeństwie głęboki intelektualizm polityczny. Poprzednia opcja polityczna wyrażała go na przykład w sporach dotyczących spraw płci. Wiadomo było, że wolą rządzącej partii, jej przywódców i kominternu międzynarodowego zniesiona została płeć biologiczna. Odtąd każdy obywatel

Więcej…

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców oświadcza

W związku z nagonką medialną na naszą Fundację przedstawiamy oświadczenie w tej sprawie

Więcej…

Rozum i uroda

Nie od dziś wiadomo, że na brak własnego rozumu nikt nie narzeka (chociaż są mądre wyjątki). Dokładnie odwrotnie sprawa ma się z urodą. Nawet Miss Świata i Okolic dostrzega niedoskonałości własnej urody.

Więcej…

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę

„W tej pielgrzymce ludzie bezdomni odzyskują swoja godność” - powiedział ksiądz Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, która była głównym organizatorem wydarzenia.

Więcej…

Dociekanie Prawdy, utrwalanie Pamięci, krzewienie Dumy to podstawowe cele Projektu Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony.

Organizatorzy projektu, współfinansowanego przez MSZ, MON, NCK, Fundację PZU i Fundację PKO BP, a wspieranego przez MEN i MSWiA oraz BBN chcą przekonać młode pokolenie Polaków, że wywodzi się z narodu silnego wartościami płynącymi z tradycji, chrześcijaństwa i tolerancji

Więcej…

„Różaniec” – miesięcznik formacyjny

„Odmawiajcie codziennie różaniec” – prosiła Matka Boża w Fatimie. Zwracała się do Łucji, Hiacynty i Franciszka, ale apel był skierowany do nas wszystkich. Nasz rodak, św. Jan Paweł II,

Więcej…

Caritas Polska uruchamia serwis spersonalizowanej pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego

Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, przez rodziny, wspólnoty, parafie, diecezje, środowiska, czy firmy w Polsce. Pierwsza rodzina syryjska została objęta pomocą przez

Więcej…

Małgorzata Todd - Zasadnicza różnica

/.../ Kiedy rządy przejmuje mafia, to każdy uczciwy przedsiębiorca jest dla niej nie tylko konkurencją, ale wręcz zagrożeniem.

Więcej…

Wiersze babuni

Wiersze które nauczyła mnie moja babcia.

Więcej…

Małgorzata Todd: Porno-kryminały

W przyrodzie, i nie tylko, obserwuje się wypieranie tego co dobre, tym co gorsze (dobry pieniądz wypierany jest przez zły pieniądz - M. Kopernik). Po malarstwie i teatrze przyszedł czas na literaturę, nawet tą lekceważoną przez „prawdziwych artystów”, czyli popularne kryminały

Więcej…

Caritas Polska wspiera mieszkańców Aleppo

Caritas Polska przeznacza kwotę 100 tys. zł na pomoc mieszkańcom Aleppo poszkodowanym w konflikcie wojennym. Miasto znajduje się pod ostrzałem, nie ma w nim wody ani prądu. Stałą pomoc prowadzi tam Caritas Aleppo przynależąca do Caritas Syryjskiej.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Bitwa nad Wisłą

Są w naszej historii wydarzenia, które miały charakter realnego ocalenia cywilizacyjnego. Takim była bez wątpienia Bitwa Warszawska, która zatrzymała inwazję bolszewicką na Europę.

Więcej…