Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Saryusz-Wolski o rezolucji w PE

"To, co robi totalna opozycja to nie jest działanie antyrządowe czy antypisowskie. To działalność antypolska"

To nie jest działanie antyrządowe czy antypisowskie. To działalność antypolska - powiedział Jacek Saryusz-Wolski w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP.

Europoseł szeroko komentował środową debatę w Parlamencie Europejskim i przyjętą rezolucję, która zajmuje się problemem praworządności w naszym kraju.

Ta rezolucja od dawna była przygotowywana. Ważna nie jest kłamliwa treść rezolucji, ale gdyby miało się to udać i byłyby sankcje wobec Polski, to na końcu będzie to szkodziło Polsce. Nie rządowi, ale Polsce. (…) Gdyby życzenia autorów rezolucji miały się spełnić, to raport byłby przegłosowany i stałby się wnioskiem do Rady. Gdyby Rada miałaby go uchwalić, to Polska byłaby pozbawiona prawa głosu. Ale to się nie stanie - głęboko w to wierzę. Nie będzie na to zgody w Radzie, a wynik dzisiejszego głosowania w PE stawia pod znakiem zapytania w ogóle, czy PE byłby w stanie przyjąć taki wniosek większością kwalifikowaną. Potencjalnie i teoretycznie wystąpienia polskich europosłów - mam na myśli totalną opozycję - mogą prowadzić do szkód dla Polski i Polaków — podkreślił.

Niezrzeszony dziś europarlamentarzysta stwierdził przy tym, że przy urnie wyborczej politycy głosujący za rezolucją zostaną rozliczeni.

svl, TVP Info

autor: Zespół wPolityce.pl

za: https://wpolityce.pl


                                                                          ***

               Oto lista hańby! To oni głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce

Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję dotyczącą praworządności w Polsce. Poparło ją 438 eurodeputowanych, 152 było przeciw, a 71 wstrzymało się od głosu. Prezentujemy nazwiska tych posłów PE z Polski, którzy głosowali „za”.

Obecna sytuacja w Polsce stanowi jednoznaczne ryzyko poważnego naruszenia wartości, o których mowa w art. 2 traktatu o UE - podkreślono w skandalicznym dokumencie. PE wyraził też zaniepokojenie zmianami w przepisach dotyczących polskiego sądownictwa, „zwłaszcza że mogą one strukturalnie zagrozić niezawisłości sądów i osłabić praworządność w Polsce”.

Wyraził również głębokie ubolewanie, że nie znaleziono kompromisowego rozwiązania problemu należytego funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego (kwestia jego niezależności i legitymacji, a także publikowania i wykonywania wszystkich wyroków). Eurodeputowani ocenili, że niebezpiecznie podważa to konstytucję RP oraz zasady demokracji i praworządności w Polsce.

Poniżej lista imienna europosłów, którzy głosowali za przyjęciem rezolucji:

Michał Boni
Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein
Danuta Hübner
Danuta Jazłowiecka
Barbara Kudrycka
Julia Pitera


Filip Błażejowski/Gazeta Polska/

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.