Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

W trosce o przyszłość dzieci

Poznańscy rodzice apelują do władz miasta, aby odrzuciły Europejską Kartę Równości. Genderowy dokument jest niezgodny z Konstytucją RP – przestrzegają. Już jutro Społeczna Rada Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań” organizuje spotkanie na temat Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn. Na debatę został zaproszony prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Czy weźmie w niej udział?

Do wczoraj nie udało się nam uzyskać informacji w poznańskim magistracie. – Pragniemy, żeby mieszkańcy Poznania usłyszeli o Karcie Równości, bo miasto już od lipca pracuje nad jej przyjęciem, ale mało kto o tym wie. Chcemy, żeby jak najwięcej osób usłyszało o tych wszystkich zagrożeniach związanych z przyszłością naszych dzieci i rodzin, a które wynikają z tego dokumentu – mówi „Naszemu Dziennikowi” Maria Brzezińska, przedstawicielka Społecznej Rady. – Mówi się tam o nierówności i że ich źródłem są liczne stereotypy, obecne m.in. w rodzinie, i to w naszej ocenie już bezwzględnie dyskwalifikuje Kartę – wyjaśnia. Elżbieta Lachman z Polskiego Forum Rodziców nie ma wątpliwości, że pod płaszczykiem walki z dyskryminacją próbuje się zniszczyć rodzinę i usiłuje się wprowadzić lewicową inżynierię społeczną.

– Ta Karta przypomina „superprawo”, które właściwie ma wykluczyć treści zawarte w Konstytucji RP, prawie oświatowym czy programach nauczania – zwraca uwagę nasza rozmówczyni. Rodzice zauważają, że szkoła powinna spełniać funkcję pomocniczą dla rodzin. – Reprezentujemy ponad 1500 osób, które podpisały się pod projektem Samorządowej Karty Praw Rodzin i pragną jej wzmocnienia. Chcemy, żeby rodzice mieli zagwarantowane konstytucyjne prawo do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami, żeby byli pierwszymi wychowawcami – podkreśla Brzezińska. Samorządowa Karta Praw Rodzin w grudniu została jednak odrzucona przez radnych. Pod obrady trafiła natomiast Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Głosowanie nad tym uderzającym w rodzinę dokumentem zaplanowano na 11 lutego. Społeczna Rada Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań” zwraca uwagę, że debata na temat Karty Równości jest potrzebna, ponieważ jej przyjęcie przez Poznań będzie miało głęboki i długofalowy wpływ na całą politykę miasta.

– Czujemy się jako rodzice i rodziny zagrożeni i pełni obaw o przyszłość naszych dzieci w Poznaniu. Odrzucona Samorządowa Karta Praw Rodzin afirmowała trwałą rodzinę, która jest gwarantem, że miasto będzie lepsze, zdrowsze i bezpieczniejsze. Wskazują na to liczne badania naukowe. Karta podkreślała prawo dzieci do obrony przed demoralizacją – wyjaśnia Maria Brzezińska.

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.