Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Zbawienny wpływ koronawirusa na ludzi! Mocne słowa kardynała Krajewskiego!

Od kiedy mamy nieszczęsny wirus we Włoszech, przestaliśmy reprezentować kulturę śmierci - zwraca uwagę papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski. Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawe spostrzeżenie.

Kard. Konrad Krajewski powiedział: - Nikt dziś nie mówi o tym, czy dzieci z zespołem Downa mogą lub nie mogą żyć. Nikt dziś nie mówi, że starsi ludzie "czekają" na eutanazję. Nie zbierają się procesje "równości", które są przeciw równości i przeciw wolności. Nigdzie się nie mówi o aborcji. Wszyscy są za życiem. Szukamy szczepionek, szukamy, jak się ratować. Począwszy od mediów, wszyscy wybierają dzisiaj życie - mówił jałmużnik papieski.

Kardynał w swoich wypowiedziach podkreśla, że w wypadku realnego zagrożenia "własnego" życia, społeczeństwo gotowe jest podjąć radykalne kroki, aby je ratować. - Ograniczamy swoją wolność: nie można wychodzić z miast, zawieszone są spotkania, na północy nie idzie się do pracy. I wszyscy na to pozwalają, by żyć. Nigdzie się nie mówi o aborcji. Wszyscy są za życiem. Szukamy szczepionek, szukamy, jak się ratować. Począwszy od mediów, wszyscy wybierają dzisiaj życie.

Jałmużnik papieski przypomina, że Wielki Post jest czasem "przyglądania się sobie przed Bogiem"; dla chrześcijan czasem zbliżania się do Boga, jako Dawcy i Miłośnika życia, a także podejmowania i weryfikowania osobistych wyborów. - Wielki Post jest po to, bym zobaczył, czy wybieram życie, czy wybieram śmierć. Bóg daje nam taką wolność, ale nie zawsze potrafimy z tej wolności korzystać.

Takie patrzenie na koronawirusa, na całą ową sytuacje jest naprawdę interesujące. To też dowód na to, że w każdym, ale to w każdym człowieku istnieje poczucie sacrum, poczucie ducha, religijność. Wszelkie prądy ateistyczne nie mają tu racji bytu. Tak właśnie jest w momentach granicznych.

za:telewizjarepublika.pl


***

Lewackie władze Poznania już żądają zamknięcia kościołów z powodu koronawirusa!

Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski zapowiedział we wtorek, że władze miasta zwrócą się do metropolity poznańskiego, abp. Stanisława Gądeckiego o rozważenie możliwości ograniczenia udziału wiernych w mszach św.

W poniedziałek, 10 marca, potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Poznaniu. Osoba zakażona, kobieta z województwa wielkopolskiego, trafiła na oddział zakaźny poznańskiego szpitala miejskiego z objawami poważnego zapalenia płuc. Wcześniej przebywała w szpitalu w Puszczykowie. Stan pacjentki jest na bieżąco monitorowany.

We wtorek podczas sesji Rady Miasta Poznania, zastępca prezydenta miasta Jędrzej Solarski poinformował o działaniach władz miasta dotyczących zagrożeń związanych z koronawirusem. Poinformował również, że jeszcze we wtorek wystosowany zostanie list do metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego z prośbą o rozważenie możliwości ograniczenia udziału wiernych w mszach św.

Jak tłumaczył Solarski, w mszach św. i nabożeństwach biorą udział w przeważającej większości osoby starsze, które są najbardziej zagrożone na zakażenie koronawirusem. „Uważam, że sytuacja jest na tyle teraz jeszcze możliwa, że przez tę profilaktykę może zminimalizować straty jeżeli chodzi o koronawirusa” – wskazał.

Wcześniej Solarski poinformował, że Miasto Poznań rekomenduje, by wszystkie miejskie szkoły, przedszkola i żłobki zostały od środy zamknięte na najbliższe dwa tygodnie. Ostateczną decyzję mają podjąć dyrektorzy szkół. Od środy zamknięte mają zostać także m.in. miejskie instytucje kultury, obiekty sportowe i zoo.

We wtorek lokalne media podały, że mąż zakażonej koronawirusem kobiety, która jest hospitalizowana w Poznaniu, jest szafarzem w jednej z parafii w wielkopolskich Czapurach. Mężczyzna miał niedawno udzielać komunii świętej.

Pod koniec lutego metropolita poznański, przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wydał komunikat, w którym zachęcał duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności w związku z możliwością pojawienia się koronawirusa w Polsce.

Wskazał, że gdyby pojawiło się zagrożenie koronawirusem w kościołach i pomieszczeniach parafialnych, przez czas jego trwania należy starać się o zmniejszenie ryzyka zachorowań przez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny.

Dodał, że w związku z istnieniem wiele dróg przenoszenia się tego wirusa trzeba, aby księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas komunii świętej duchowej lub na rękę.

 "Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie" – przypomniał abp Gądecki.

Zaznaczył też, że ten, kto ma obawy przed zarażeniem, nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach. "Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej" – napisał przewodniczący KEP.

za:telewizjarepublika.pl


***

Lewicowe posłanki atakują Episkopat za zwiększenie ilości mszy. "Nie lepszy włoski wzór?"

W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, żeby nie było dużych zgromadzeń osób, proszę o zwiększenie – w miarę możliwości, liczby niedzielnych Mszy Świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych – napisał w komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Apel Episkopatu spotkał się z krytyką środowisk lewicowych.

 W obliczu koronawirusa powinniśmy ograniczać przebywanie ludzi w jednym miejscu i chronić osoby starsze. Tymczasem abp Gądecki zwiększa częstotliwość mszy. Czy to jest odpowiedzialne zachowanie?
- pyta lewicowa europosłanka Sylwia Spurek.
 

    Odwołane imprezy masowe
    Politycy odwołują spotkania
    Władze apelują o unikanie skupisk
    Uczelnie odwołują wyklady
    Instytucje odwołują konferencje
    Służby medyczne w stanie alertu

    A biskupi apelują o więcej mszy.....

- utyskuje Barbara Nowacka.
 
    Nie rozumiem działań  polskiego Kościoła.

    Odwołujemy konferencje i imprezy masowe, kandydaci zawieszają spotkania, a KK w Polsce chce więcej mszy!

    Do kościołów w dużym stopniu chodzą starsze osoby, które są w grupie wysokiego ryzyka.

    Nie lepszy włoski wzór?

- pisze Katarzyna Lubnauer.
 

 Więcej mszy ma spowodować mniejsze zagęszczenie wiernych na mszach.

Jest takie zjawisko, którego działanie w praktyce niejednokrotnie obserwowałem, które dobrze opisuje powiedzenie "Jak trwoga to do Boga". I temu zjawisku zapewne chcą zapobiec lewackie władze Włoch czy Poznania - komentuje na Twitterze red. naczelny Tysol.pl Cezary Krysztopa.

za:www.tysol.pl

***

Dla pewnego "moderatora" postępu, każdy pretekst jest dobry dla odwodzenia i zwodzenia.                                          Od wieków...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.