Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Producent musi przeprosić AK za serial „Nasze matki, nasi ojcowie”. Wyrok jest prawomocny

UFA Fiction oraz ZDF – producenci niemieckiego serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” muszą przeprosić Światowy Związek Żołnierzy AK za naruszenie dóbr osobistych. Takie orzeczenie wydał krakowski sąd apelacyjny. Wyrok jest prawomocny.
Jak ocenił sąd, producenci serialu przedstawiając w filmie oddział partyzancki jako oddział Armii Krajowej rodziło nieuprawnioną sugestię, że polska organizacja wojskowa miała charakter antysemicki.

Przeprosiny mają zostać wyemitowane na antenie TVP1 oraz w kanałach telewizji niemieckiej: ZDF, ZDFneo i Sat3. Wszystkie te stacje wyemitowały serial. Ponadto przeprosiny mają ukazać się na internetowych stronach ZDF i UFA Fiction – informacja taka ma być dostępna przez trzy miesiące.

Spór wokół serialu sięga roku 2013. Wtedy jednak warszawska prokuratura rejonowa odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie „publicznego znieważenia narodu polskiego”. Sprawa była związana z emisją filmu w TVP. Później do sądu trafił pozew przeciwko producentom serialu. Wraz ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK, wytoczył żołnierz tej formacji, Zbigniew Radłowski. Pierwszy wyrok zapadł w 2018 roku.

za: www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.