Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

PE: odmowa aborcji to przestępstwo przemocy ze względu na płeć

Parlament Europejski wezwał dzisiaj do traktowania przemocy ze względu na płeć jako "szczególnie poważnego przestępstwa na tle transgranicznym". W ocenie PE w ten sposób należy traktować także przemoc w internecie.

Komisja Europejska ma następnie przygotować specjalną dyrektywę, która ustanowi wspólne karnoprawne definicje takiego przestępstwa i sankcje za nie we wszystkich krajach UE.

Europarlamentarzyści potępili kobietobójstwo jako najbardziej ekstremalną formę przestępstwa ze względu na płeć.

Wskazano także, że odmowa bezpiecznej i legalnej aborcji również stanowi przestępstwo przemocy ze względu na płeć. Wskazano przy tym na wyroki ETPCz, zgodnie z którymi odmowa aborcji to naruszenie prawa człowieka kobiet.

Podkreślono, że sytuację ofiar przemocy pogorszyła pandemia koronawirusa.

Inicjatywa ustawodawcza została przyjęta 427 głosami. Przeciwko głosowało 119 europosłów (ultrakonserwatystów i skrajnej prawicy), a 140 wstrzymało się od głosu.

W zamyśle PE nowa dyrektywa chronić ma nie tylko kobiety i dziewczęta, ale także osoby LGBTQ. Nie wiadomo jednak, czy oznacza to, że gej bądź lesbijka zostaną uznane w tym zakresie za osobną płeć w przypadku, gdy osoby te nie będą miały wątpliwości co do swojej płci.

Decyzję w tej sprawie podejmą rządy 27 państw członkowskich UE. Nie będzie ona jednak łatwa do osiągnięcia ze względu na wymaganą w tym zakresie jednomyślność.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.