Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Piotr Nisztor-Wielka klęska procesu lustracji

Mimo upływu ponad 30 lat od przemian polityczno-ustrojowych, będących następstwem upadku komunizmu w Polsce, pozostałości tamtego systemu wciąż kształtują naszą rzeczywistość. W różnego rodzaju związkach (nie tylko sportowych) i stowarzyszeniach finansowanych przez instytucje państwowe nadal zasiadają ludzie związani z PRL-owskimi służbami specjalnymi.

Część z nich czerpie z tego tytułu nie tylko benefity finansowe, ale również posiada realną władzę wpływania na obecną rzeczywistość, kształtując, „wychowując” młode pokolenie w różnych sektorach życia publiczne-go. Fakt ten pokazuje, jak wielką porażką III RP jest proces lustracji i dezubekizacji. Efektem tego jest wiele problemów i patologii, które do dziś przeszkadzają w budowie silnej i niezależnej Polski. Na nazwiska takich osób trafiam regularnie, przeszukując archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. Niestety w wielu przypadkach poza zapisem ewidencyjnym nie ma żadnych dokumentów. „Zniszczono z powodu niskiej przydatności operacyjnej” – to najczęściej pojawiające się zdanie.


za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.