Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wzrost liczby muzułmańskich uczniów w Niemczech

W Niemczech, jak w innych krajach europejskich, obserwujemy znaczący wzrost liczby uczniów wyznających islam, zwłaszcza w dużych miastach. W kontekście tego demograficznego trendu prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Nauczycieli, Stefan Düll, wyraził swoje obawy dotyczące wpływu konfliktu między Izraelem a Hamasem na niemiecką politykę edukacyjną.

Düll ostrzega przed możliwością przeniesienia mowy nienawiści wobec Izraela z ulic do szkół i podkreśla potrzebę przyjrzenia się, skąd pochodzą uczniowie i jakie wartości przekazują im ich rodzice.

Obecna sytuacja jest wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, jak i dla polityki edukacyjnej. Nauczyciele często nie wiedzą, jakie wartości kształtują się w rodzinach uczniów. Mimo że mowa nienawiści wobec Izraela jest obecnie sporadyczna w szkołach, Düll obawia się, że może to się zmienić. Jest to sygnał alarmowy dla polityki szkolnej, która musi być gotowa podjąć działania prewencyjne. Jednak ważne jest, aby podchodzić do tego problemu z rozwagą i nie narazić wszystkich muzułmańskich uczniów na ogólne podejrzenia. Düll podkreśla, że ​​nie chodzi o to, by stygmatyzować całą grupę, ale o świadomość i działania, które pozwolą zapobiec przeniesieniu mowy nienawiści do szkół.

Warto również zwrócić uwagę na stanowisko Annette Kurschus, przewodniczącej Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech, która uważa, że ​​Niemcy mogą przyjąć jeszcze więcej uchodźców niż obecnie. Kurschus podkreśla, że granica zostaje osiągnięta tylko „tam, gdzie następuje poświęcenie” i twierdzi, że Niemcy są w stanie przyjąć więcej uchodźców. Jednak w kontekście dyskusji na temat napływu uchodźców i napięć wynikających z różnic kulturowych ważne jest, aby znaleźć równowagę między humanitarną pomocą a dbałością o integrację i bezpieczeństwo społeczeństwa niemieckiego.

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.