Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Parlament Europejski przyjął sprawozdanie ws. zmian traktatowych

 Wspólna waluta - euro, brak weta, czyli zmiany traktatowe UE. PODAJEMY WYNIKI głosowania w PE!

291 głosów "za", 274 "przeciw" , 44 osoby wstrzymały się od głosu - tak przedstawiają się wyniki dzisiejszego głosowania w PE nad szkodliwym dla suwerenności państw narodowych sprawozdaniem Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) PE, zalecającym zmianę unijnych traktatów.

Zmiana unijnych traktatów. Są wyniki głosowania

Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata nad sprawozdaniem Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) PE zalecającym zmianę unijnych Traktatów.

Dziś z kolei Parlament Europejski głosował nad sprawozdaniem Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) PE, zalecającym zmianę unijnych traktatów.

Główne zmiany zapisane w dokumencie to rezygnacja z zasady jednomyślności w głosowaniach w Radzie UE w 65 obszarach i przeniesienie kompetencji z poziomu państw członkowskich na poziom UE m.in. poprzez utworzenie dwóch nowych kompetencji wyłącznych UE - w zakresie ochrony środowiska oraz bioróżnorodności - oraz znaczne rozszerzenie kompetencji współdzielonych, które obejmowałyby siedem nowych obszarów:

    politykę zagraniczną
    politykę bezpieczeństwa,
    ochronę granic,
    zdrowie publiczne,
    obronę cywilną,
    przemysł
    i edukację.


Czarny dzień dla państw narodowych w UE. Rozpoczęto procedurę łamania kręgosłupa Traktatom. Propozycje - dyktatu i ingerencji niemal we wszystkie sfery naszego polskiego życia. Jak się nie podporządkujemy - sankcje i trybunały

Wyniki głosowania są następujące:

    291 głosów "za",
    274 "przeciw" ,
    44 osoby wstrzymały się od głosu


za:niezalezna.pl


***

Kto poparł zmiany traktatowe w UE? Na "tak" byli wszyscy bohaterowie afery "Katargate"

Wszyscy europosłowie znani z ujawnionej przed kilkunastoma miesiącami afery Katargate dziś zgodnie poparli zmiany w traktatach Unii Europejskiej. "Za" głosowali - Eva Kaili, główna bohaterka afery, Marc Tarabella, Andrea Cozzolino i Maria Arena.

Afera korupcyjna w PE wybuchła w grudniu 2022 r. po aresztowaniu byłej wiceprzewodniczącej Parlamentu, greckiej socjalistki Evy Kaili. Z ujawnionych przez belgijski wymiar sprawiedliwości informacji wynikało, iż Katar i Maroko miały próbować wpływać na decyzje gospodarcze i polityczne PE w zamian za łapówki, przekazywane osobom zajmującym ważne stanowiska w europarlamencie oraz byłym europosłom. W sprawie pojawiło się znacznie więcej nazwisk eurodeputowanych i ich współpracowników.

Dzisiaj, postaci znane z afery Katargate, zgodnie poparły sprawozdanie Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) PE, zalecające zmianę unijnych traktatów.

"Za" głosowali m.in.:

Eva Kaili, grecka eurodeputowana, która jest główną bohaterką afery i jedną z pierwszych podejrzanych w sprawie. Usłyszała zarzuty korupcji, udziału w grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Została wykluczona z greckiej partii PASOK i zawieszona jako wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego. W maju 2023 r. uchylono wobec niej areszt domowy, a w czerwcu powróciła do pracy w PE.

Marc Tarabella, europoseł z Belgii, zarzuca mu się udział w organizacji przestępczej, korupcję i pranie pieniędzy w ramach dochodzenia w sprawie nielegalnego lobbingu. Podobnie jak wobec Kaili, uchylono wobec niego areszt i wrócił do pracy w Parlamencie Europejskim. Marc Tarabella miał - jak ustalili śledczy - w zamian za kasę "zajmować określone stanowiska na rzecz krajów trzecich". Sumy, jakie łącznie otrzymał, wahają się między 120 a 140 tysięcy euro.

Andrea Cozzolino, eurodeputowany z Włoch, jest podejrzewany o udział w procederze korupcyjnym po roku 2019 i, zdaniem śledczych, "był częścią porozumienia, które polegało na uniemożliwianiu przyjmowania przez PE rezolucji mogących zaszkodzić interesom konkretnych państw, w zamian za określone sumy pieniężne". W czerwcu 2023 r. został oskarżony o korupcję, udział w organizacji przestępczej oraz pranie pieniędzy. Warunkowo został zwolniony z aresztu.

Marie Arena, eurodeputowana z Belgii, nie usłyszała formalnie zarzutów w śledztwie dotyczącym Katargate, jednak jej nazwisko pojawia się w dokumentach. Służby przeszukały jej posiadłość, a w mieszkaniu należącym do jej syna odnaleziono blisko 300 tys. euro w gotówce.

za:niezalezna.pl


***

Kto poparł zamach na suwerenność? Lista europosłów z Polski

Parlament Europejski opowiedział się dziś za wprowadzeniem zmian do unijnych traktatów, zakładających m.in. odejście od zasady jednomyślności w kluczowych obszarach i przekazanie kolejnych kompetencji Unii Europejskiej. Niestety, zagrażające suwerenności państw członkowskich zmiany poparli również eurodeputowani z Polski.

Za przyjęciem sprawozdania Komisji Spraw Konstytucyjnych opowiedziało się 291 europosłów, 274 było przeciw, a 44 wstrzymało się od głosu.

Projekt poparli politycy polskiej Lewicy: Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Łukasz Kohut, Włodzimierz Cimoszewicz i Leszek Miller. „Za” zagłosowała też reprezentująca Polskę 2050 europoseł Róża Thun oraz Sylwia Spurek z Zielonych.

za:www.fronda.pl


***
Nihil novi sub sole - i nic, niestety, nowego.
Geny i jakieś dodatkowe....wytyczne.
Skąd płynące?...
Z umysłu i ...duszy czy?...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.