Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Odeszły na wieczną służbę”- Msza Święta w intencji tragicznie zmarłych harcerek

Kilka tysięcy Łodzian wzięło udział we Mszy Świętej w łódzkiej katedrze, w intencji zmarłych harcerek śp. Olgi i śp. Asi, ich rodzin oraz wszystkich uczestników obozu w Suszku. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Adam Lepa.W świątyni licznie zgromadzili się harcerze, rodziny, przyjaciele oraz mieszkańcy naszego miasta, by łącząc się z nimi w bólu, współczuciu i modlitwie prosić o niebo dla zmarłych harcerek oraz pokój i nadzieję w sercach ich bliskich.

„Z wielkim bólem przyjąłem informację o śmierci śp. Olgi i śp. Joasi”- tymi słowami zwrócił się do rodzin pogrążonych w żałobie Ksiądz Biskup Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej. W liście skierowanym bo uczestników Eucharystii podkreślił, że dziewczynki wzrastały w poczuciu służby Bogu i Ojczyźnie. „Serca śp. harcerek przestały bić na ziemi ufamy, że biją pełnią szczęścia w Domu Ojca Niebieskiego”- pisał Biskup Marczak.

Homilię do zgromadzonych wiernych wygłosił Ks. Robert Batolik Archidiecezjalny Duszpasterz Harcerzy. W swoich słowach podkreślał, że ta wspólna modlitwa ma przede wszystkim umocnić naszą wiarę w tym trudnym doświadczeniu. Mówił o tym, że choć spotykają nas tak trudne, dramatyczne i niezrozumiałe z punktu widzenia człowieka wydarzenia to Bóg tym bardziej jest wtedy z nami. Właśnie wtedy gdy cierpimy doświadczamy niezwykłej z Nim bliskości- mówił Ks. Batolik. To od nas zależy czy pozwolimy, by w naszej słabości i połamanych sercach mogła działać moc Boga. Czy zgadzamy się na to Boże działanie?

„Boleść rodziców po stracie dziecka jest na pewno niewypowiedziana. Wasze córki, nasze druhny, przyjaciółki dopiero zaczynały wchodzić w życie. Wszystko było przed nimi, miały ogromne możliwości, wszyscy pokładaliśmy w nich wielkie nadzieje. I to wszystko zostało przerwane przez żywioły- nieogarnięte, nie do opanowania przez ludzką moc.

Dzisiaj powstaje ta olbrzymia pustka w naszych marzeniach, planach na przyszłość. Zadajemy sobie to bolesne pytanie: dlaczego śmierć przyszła tak szybko”. Każda śmierć jest dla nas tajemnicą. Tylko Bóg może znać odpowiedź na to pytanie- mówił Duszpasterz Harcerzy.

Chrystus daje życie wieczne i to on daje nam dziś nadzieję. On jest naszą miłością ukrzyżowaną i zmartwychwstałą. W tym trudnym czasie zwątpienia pamiętajmy, że Jezus wyciąga do nas dłoń- podajmy dłoń Chrystusowi!- zakończył Ks. Robert Batolik.

Harcerki śp. Olga i śp. Joasia zginęły tragicznie podczas nawałnicy, która przeszła przez ich obóz w miejscowości Suszek w województwie pomorskim. W obozie uczestniczyło około 150 osób. Ponad trzydzieści zostało rannych.

http://archidiecezja.lodz.pl/film/msza-sw-intencji-zmarlych-harcerek-slowo-bp-lepy/

za: http://archidiecezja.lodz.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.