Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Zaproszenie do Parzna na tegoroczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 16 czerwca br.

Kontynuując tradycję, zapoczątkowaną przez śp. dr Wiesławę Piątek – współorganizatorkę MUZEUM MIDLITEWNIKA POLSKIEGO – modlitewnych spotkań Pań noszących imię WANDA u Sługi Bożej Wandy Malczewskiej w Parznie k/Bełchatowa - do zobaczenia i w tym roku!

Rzymskokatolicka Parafia                                                                                         Parzno, dnia 5 czerwca 2018 r.
Najśw. Serca Pana Jezusa
 w Parznie k/Bełchatowa

ZAPROSZENIE
    

Kontynuując tradycję, zapoczątkowaną przez śp. Dr Wiesławę Piątek – współorganizatorkę MUZEUM MIDLITEWNIKA POLSKIEGO – modlitewnych spotkań Pań noszących imię WANDA U Sługi Bożej Wandy Malczewskiej w Parznie k/Bełchatowa.


ZAPRASZAMY
Na tegoroczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 16 czerwca br.
PROGRAM
Godz. 10.00  - rozpoczęcie spotkania w krypcie Sł. Bożej Wandy Malczewskiej
                       Powitanie pielgrzymów
                       Modlitwa o Jej rychłą beatyfikację
                       Złożenie bukiecików polnych kwiatów i próśb na Jej sarkofagu
Godz. 10.30 – Msza św. w intencji Pań noszących imię Wanda i ich rodzin
Godz. 11.30 – zwiedzanie Muzeum Modlitewnika Polskiego
Godz. 12.30 – agapa, spotkanie integracyjne
    Modlitewne spotkanie Pań noszących imię WANDA odbywa się w sobotę poprzedzającą imieniny „Wandy”, aby najpierw Panie mogły przybyć z życzeniami, prośbami i zamyśleniami do swej wielkiej imienniczki- Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. By od spotkania z Nią – świętować swoje imieniny, aby ten charyzmat miłości Boga i Ojczyzny – przenieść do swoich rodzin i bliskich.
    Stąd też organizatorzy proszą o pomoc w przekazywaniu tego zaproszenia Paniom noszącym imię WANDA. Prosimy także o informację za pośrednictwem środków przekazu i portali społecznościowych. Jesteśmy także wdzięczni za wszelkie informacje o kulcie Sł. Bożej Wandy Malczewskiej w swoich środowiskach, jak również o łaskach za Jej wstawiennictwem.
     Na poprzednie spotkania wiele Pań przybywało w pięknych kapeluszach, często w białych z biało – czerwoną wstążeczką. Warto podtrzymać ten gest – jako głęboki znak polskości i piękna. Więcej informacji można otrzymać pod numerem tel. 44 – 631 50 56.
                                                                                  W nadziei wspólnej modlitwy
                                                                                                   KUSTOSZ
                                                                                         Ks. mgr Jan Cholewa

PS. Zapraszamy na stronę www.muzeum modlitewnika polskiego.pl                        

Copyright © 2017. All Rights Reserved.