Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Postępowe rozdzielniki. I maniery

Dostałem - zapewne "z rodzielnika" - apel organizacji Avaaz związany z jakimś przypadkiem (nie wiem - prawdziwym czy skonstruowanym na tzw. użytek...) takiej oto treści:

From: /.../ [mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.]
Sent: Sunday, September 30, 2018 7:15 AM
To: /... tu mój adres/
Subject: Kościół kontra dzieci

 
Przyjaciele i Przyjaciółki!

Ksiądz Roman przez długie miesiące gwałcił, bił i więził 13-letnią Kasię. Po latach jeszcze korespondował z dziećmi na Facebooku, a przełożeni pozwolili mu nadal odprawiać msze.

W obliczu tysięcy doniesień o wykorzystywaniu dzieci przez katolickich księży na całym świecie, Polska ma teraz wybór: dalej ukrywać prawdę lub stanąć po stronie ofiar. Stwórzmy największy apel o sprawiedliwość i bezpieczeństwo naszych dzieci. Kiedy zbierzemy 100 tysięcy podpisów, opublikujemy go szeroko:

podpisz teraz
 
 
Do premiera, rządu RP, szefów wszystkich partii i zwierzchników kościoła katolickiego:

Stajemy po stronie ofiar przemocy seksualnej duchownych. Jako katolicy, osoby innych wyznań i niewierzący, razem głośno wzywamy: przerwijcie zmowę milczenia.

To w Waszych rękach jest ukrócenie pedofilii w kościele katolickim. Użyjcie tej władzy.

Domagamy się powołania niezależnej komisji, pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców, oraz tych, którzy ich kryją, a także zniesienia przedawnienia karalności za czyny pedofilskie.

Nie pozwolimy, by nasze dzieci w szkołach i na parafiach nadal były zagrożone.

Z poważaniem,
------------------------------------------
Zapytałem nadawcę:
 
Jeżeli ktoś narusza prawo, to ponosi sam konsekwencję.

Czy gdyby – hipotetycznie – ktoś  z Avaaz uczynił przestępstwo, byłoby to powodem do apelu o np. potępienia tej organizacji?

Odpowiedzcie, spokojnie, proszę.

k
---------------------------------------------
 
Skoro nie mogę doczekać się odpowiedzi, a problem jest szeroki, społeczny, zdecydowałem się na publikację.
Może teraz...

Krzysztof Nagrodzki

Copyright © 2017. All Rights Reserved.