Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Głos 150 tys. polskich obywateli wyrzucony do kosza!

Ekipa Tuska odrzuciła w pierwszym czytaniu projekt ustawy „TAK dla rodziny, NIE dla gender”

Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender” dotyczący wyrażenia zgody na wypowiedzenie przez Prezydenta RP ideologicznego dokumentu nazywanego konwencją stambulską i zobowiązanie rządu do zainicjowania prac nad międzynarodową konwencją praw rodziny.

W głosowaniu wzięło udział 423 posłów. „ZA” odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy było 234. „PRZECIW” zagłosowało 189 w tym 170 posłów PiS, 17 – Konfederacji i 2 – Kukiz15. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Obywatelski projekt ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender” wpłynął do Sejmu w grudniu 2020 roku. Podpisało się pod nim 150 tys. obywateli.

W przygotowanie projektu zaangażowane były Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

za:pch24.pl


***

Koalicja 13 grudnia przeciwko „tradycyjnej definicji małżeństwa”. Posłowie Tuska, Hołowni i Czarzastego odrzucili projekt ustawy o zgromadzeniach

Sejm odrzucił w czwartek w pierwszym czytaniu obywatelski projekt dotyczący zgromadzeń. Projekt uznawał za niedopuszczalne zgromadzenia, których celem jest kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Wniosek o odrzucenie złożyli przedstawiciele Lewicy i Polski 2050.

Za odrzuceniem projektu ustawy głosowało 233 posłów. Przeciw było 189, nikt się nie wstrzymał.

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy Prawo o zgromadzeniach oraz niektórych innych ustaw złożył Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop LGBT”, reprezentowany przez Krzysztofa Kasprzaka i Kaję Godek. W projekcie zamieszczono wykaz działań zabronionych w trakcie zgromadzenia oraz niedopuszczalne cele zgromadzenia. Niedopuszczalne byłyby m.in. zgromadzenia, których celem jest kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Projekt przewidywał zakaz propagowania: rozszerzenia instytucji małżeństwa na osoby tej samej płci, związków osób tej samej płci lub związków składających się z więcej niż dwóch osób i traktowania takich związków w sposób uprzywilejowany, rozwiązań prawnych mających na celu uprzywilejowanie związków osób tej samej płci, możliwości przysposabiania dzieci przez osoby tej samej płci, orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm, płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych oraz aktywności seksualnych dzieci i młodzieży przed ukończeniem 18. roku życia.

za:pch24.pl

***

Dzieciobójcza pigułka „dzień po” dostępna bez jakichkolwiek ograniczeń. Koalicja 13 grudnia „ZA”, PiS i Konfederacja „PRZECIW”

Głosami 224 posłów koalicji 13 grudnia Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Prawa farmaceutycznego nazywaną ustawą o tzw. tabletce „dzień po”.

Czwartkowe głosowanie nad wprowadzeniem nieograniczonego dostępu do dzieciobójczego specyfiku dla wszystkich powyżej 15 roku życia poprzedziło wystąpienie Bartosza Arłukowicza – przewodniczącego Komisji Zdrowia.

– Chciałem sprawozdać wszystkim paniom, dziewczynom, kobietom w Polsce posłowie PiS i Konfederacji bardzo dzielnie walczyli, żeby jeszcze tydzień, może dwa, trzy żyło wam się gorzej, żebyście musiały iść do lekarza, żebyście musiały odmeldować użycie tabletki „dzień po” – powiedział.

– Robili wszystko co mogli, składali poprawki, wnioski mniejszości, a na koniec złożyli wniosek o odrzucenie ustawy. Ale mam dobrą wiadomość: komisja zdrowia wnioskuje do wysokiego Sejmu o przyjęcie ustawy „tabletka dzień po” – dodał.

Posłowie PiS zwrócili się po tych słowach do marszałka Hołowni z prośbą o możliwość zadania pytań Arłukowiczowi. Hołownia odpowiedział, że nie wyraża na to zgody, ponieważ „dyskusja na ten temat już się odbyła”.

W głosowaniu nad całością ustawy wzięło udział 421 posłów. „ZA” głosowało 224 posłów, „PRZECIW” było 196, a 1 poseł wstrzymał się od głosu.

za:pch24.pl

***

Lewica nie zwalnia tempa. Wkrótce projekt ustawy o związkach partnerskich i walka o dekryminalizację „aborcji”

W ciągu dwóch tygodni pojawi się projekt ustawy o związkach partnerskich. Taką zapowiedź złożyła minister ds. równości, Katarzyna Kotula. Lewica będzie chciała też forsować swoje „kompromisowe” rozwiązanie w kwestii zabijania dzieci w łonach matek.

Polityk Lewicy goszcząca na antenie tvn24 zadeklarowała, że projekt ustawy o związkach partnerskich zostanie pokazany w marcu. Rozmowa dotyczyła jednak głównie tzw. aborcji – a to za sprawą sporu wokół kwestii blokowania w Sejmie projektów „aborcyjnych”. Wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, zarzucił liderom Trzeciej Drogi blokowanie tych projektów.

W sprawie głos zabrali wywołani do tablicy. Marszałek Szymon Hołownia oznajmił, że TD nic nie blokuje, zaś wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał, że sprawy światopoglądowe nie znalazły się w umowie koalicyjnej, zaś TD ma swój program i chce go realizować. – Jedyna możliwa zmiana, która może zliberalizować dzisiejsze prawo aborcyjne, to jest powrót do zasad sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego, bo moim zdaniem jest szansa, po pierwsze, że uzyskujemy większość w Sejmie, a po drugie, że będzie akceptacja prezydenta dla tej ustawy. I drugi krok, rozpisanie referendum – mówił na antenie tvn24 szef MON.

Kotula wyjaśniła, że konfliktu między koalicjantami nie ma, ale są „odrębne stanowiska” – tak jak było to w czasie kampanii wyborczej. Minister zaznaczyła jednak, że jest teraz „dobry moment, żeby rozmawiać o prawach kobiet”, a sprawa tzw. aborcji nie może czekać.

Lewica odrzuca pomysł Trzeciej Drogi na referendum w tej sprawie i wskazuje, że jedyną drogą jest pójście w kierunku „liberalizacji prawa aborcyjnego do 12. tygodnia ciąży bez podawania przyczyny”. Zdaniem Kotuli, jest to nowy kompromis, na który powinna się zgodzić większość parlamentarna. – Przegłosujmy dekryminalizację aborcji tak, żeby kobiety czuły się bezpiecznie, żeby ich bliscy czuli się bezpiecznie – powiedziała.

za:pch24.pl


***

Oni zagłosowali za dzieciobójczym specyfikiem zwanym dla niepoznaki pigułką „dzień po”! LISTA HAŃBY koalicji 13 grudnia

224 posłów koalicji 13 grudnia Sejm zagłosowało w czwartek za nowelizacją Prawa farmaceutycznego nazywaną ustawą o tzw. tabletce „dzień po”. Przegłosowane zmiany oznaczają niemal nieograniczony dostęp dla dzieciobójczych specyfików dla wszystkich powyżej 15. roku życia.

 Poniżej publikujemy listę posłów koalicji 13 grudnia, którzy zagłosowali „ZA” tabletką „dzień po”.

Posłowie KO głosujący „ZA”

    Adamowicz Piotr
    Arłukowicz Bartosz
    Augustyn Urszula
    Bielawska Sylwia
    Bliźniuk Paweł
    Bochenek Mateusz
    Bojarski Krzysztof
    Borys Piotr
    Bosacki Marcin
    Budka Borys
    Chmielewski Marek Jan
    Chybicka Alicja
    Cichoń Janusz
    Czernow Zofia
    Dolniak Barbara
    Filiks Magdalena
    Frydrych Joanna
    Frysztak Konrad
    Gabriel Patryk
    Gadowski Krzysztof
    Gajewska Aleksandra
    Gajewska Kinga
    Gapińska Elżbieta
    Gasiuk-Pihowicz Kamila
    Gelert Elżbieta
    Gierada Artur Daniel
    Giziński Włodzisław
    Głogowski Tomasz
    Golbik Marta
    Gorczyca Stanisław
    Grabczuk Krzysztof
    Grabiec Jan
    Gromadzka Małgorzata
    Gzik Marek
    Habura Krzysztof
    Hanajczyk Agnieszka
    Hartwich Iwona
    Hok Marek Tomasz
    Horbatowski Łukasz
    Jachira Klaudia
    Janyska Maria Małgorzata
    Jaros Michał
    Jaskulski Patryk
    Joński Dariusz
    Józefaciuk Marcin
    Kandyba Piotr
    Karnowski Jacek
    Karolewska Iwona
    Kierwiński Marcin
    Kierzek-Koperska Katarzyna
    Kluzik-Rostkowska Joanna
    Kołodziej Ewa
    Kołodziejczak Magdalena Małgorzata
    Kołodziejczak Michał
    Konwiński Zbigniew
    Kostuś Tomasz
    Kowal Paweł
    Kozłowska Iwona Maria
    Krawczyk Iwona Małgorzata
    Krawczyk Michał
    Kropiwnicki Robert
    Król Wojciech
    Krząkała Marek
    Krzemiński Adam
    Lachowicz Piotr
    Lamczyk Stanisław
    Lasek Maciej
    Lenartowicz Gabriela
    Leszczyna Izabela
    Lubnauer Katarzyna Anna
    Łącki Artur Jarosław
    Łepkowska-Gołaś Alicja
    Łoboda Dorota
    Łośko Magdalena
    Łuczak Krystian
    Marchewka Arkadiusz
    Marczułajtis-Walczak Jagna
    Marek Dorota
    Matusik-Lipiec Katarzyna
    Miszalski Aleksander
    Mroczek Czesław
    Myrcha Arkadiusz
    Napieralski Grzegorz Bernard
    Niedźwiedzki Jacek
    Niemczyk Małgorzata
    Nitras Sławomir
    Nowacka Barbara
    Nowak Tomasz Piotr
    Nykiel Mirosława
    Okła-Drewnowicz Marzena
    Olszewski Paweł
    Papke Paweł
    Pawliczak Karolina
    Pępek Małgorzata
    Piekarska Katarzyna Maria
    Pietrzczyk Lucjan Marek
    Plocke Kazimierz
    Polak Elżbieta Anna
    Pomaska Agnieszka
    Protas Jacek
    Rak Renata
    Rosa Monika
    Rusiecki Grzegorz
    Rutnicki Jakub
    Rząsa Marek
    Saługa Wojciech
    Sibińska Krystyna
    Siemaszko Rafał
    Siemoniak Tomasz
    Sienkiewicz Bartłomiej
    Skowrońska Krystyna
    Sługocki Waldemar
    Smarduch Weronika
    Sobolak Anna
    Sowa Marek
    Sterczewski Franciszek
    Suski Paweł
    Szczerba Michał
    Szewiński Andrzej
    Szłapka Adam
    Szopiński Henryk
    Szumilas Krystyna
    Szymański Tomasz
    Ściebiorowski Łukasz
    Tajner Apoloniusz
    Tomczyk Cezary
    Tracz Małgorzata
    Truskolaski Krzysztof
    Tusk Donald
    Urbaniak Jarosław
    Wałęsa Jarosław
    Wardzała Robert
    Wcisło Marta
    Wielichowska Monika
    Witczak Adrian
    Witczak Mariusz
    Witek Przemysław
    Wojciechowska Anna
    Wróbel Maciej
    Zawieja Bartosz
    Zdrojewski Bogdan Andrzej
    Zembaczyński Witold
    Zielińska Urszula Sara

 

Posłowie Polski 2050 głosujący „ZA”

    Bodnar Izabela
    Buczyńska Agnieszka
    Burkiewicz Elżbieta
    Cwalina-Śliwowska Żaneta
    Ćwik Sławomir
    Gomoła Adam
    Górnikiewicz Piotr
    Gramatyka Michał
    Hennig-Kloska Paulina
    Hołownia Szymon
    Kasprzyk Rafał
    Komarewicz Rafał
    Leo Aleksandra
    Luboński Adam
    Mucha Joanna
    Nowak Maja Ewa
    Okuła Barbara
    Oliwiecka Barbara
    Osmalak Łukasz
    Pietrykowski Norbert
    Romowicz Bartosz
    Schädler Ewa
    Skonieczka Marcin
    Strach Piotr Paweł
    Suchoń Mirosław
    Szymanowska Ewa
    Śliz Paweł
    Tomczak Wioleta
    Wnuk Kamil
    Zalewski Paweł
    Zimoch Tomasz

 

Posłowie PSL głosujący „Za”

    Bejda Paweł
    Dziedzic Adam
    Hetman Krzysztof
    Kiepura Henryk
    Klimczak Dariusz
    Kłopotek Agnieszka Maria
    Kosiniak-Kamysz Władysław
    Krajewski Stefan
    Lubczyk Radosław
    Maliszewski Mirosław
    Orliński Mirosław Adam
    Pasławska Urszula
    Paszyk Krzysztof
    Pyrzyk Michał
    Różyński Wiesław
    Rzepa Jarosław
    Samborski Tadeusz
    Siekierski Czesław
    Sosnowski Zbigniew
    Sroka Magdalena
    Tomczyszyn Stanisław
    Ziejewski Zbigniew
    Zięba-Gzik Jolanta
    Żelazowska Bożena

 

Posłowie Lewicy głosujący „ZA”

    Czarzasty Włodzimierz
    Czerniak Jacek
    Dziemianowicz-Bąk Agnieszka
    Gawkowski Krzysztof
    Gosek-Popiołek Daria
    Konieczny Maciej
    Kotula Katarzyna
    Kucharska-Dziedzic Anita
    Kulasek Marcin
    Litewka Łukasz
    Matysiak Paulina
    Nowicka Wanda
    Olko Dorota
    Scheuring-Wielgus Joanna
    Sikora Arkadiusz
    Szczepański Wiesław
    Szejna Andrzej
    Śmiszek Krzysztof
    Tomaszewski Tadeusz
    Trela Tomasz
    Ueberhan Katarzyna
    Wicha Joanna
    Wieczorek Dariusz
    Zandberg Adrian
    Zawisza Marcelina
    Żukowska Anna Maria


za:pch24.pl

***
Cóż, można tylko ze smutkiem (i cynicznie) powtarzać, iż będzie luźniej w kolejce do Domu. Ojca...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.