Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

List otwarty w obronie Kuratora Oświaty

NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wystosowało list otwarty, w którym związek staje w obronie Barbary Nowak, Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Kurator od początku pełnienia swojej funkcji jest atakowana m.in. przez środowisko związane z „Gazetą Wyboczą”.

Komisja Uczelniana „Solidarność” UP w Krakowie jest zaniepokojona działaniami podjętymi przez Wydział Edukacji Miasta Krakowa oraz niektóre media, które chcą zmobilizować społeczność szkolną do aktywnej walki z tzw. mową nienawiści.

„Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty, w wyraźny, kategoryczny sposób zaprotestowała przeciwko wciąganiu uczniów i szkół w problemy ,,realnej" polityki, problemy, w których więcej złych emocji niż nastawienia na dobre cele”

– czytamy w liście. I dalej:

"Klasycznym przykładem manipulacji destrukcyjnych dla młodych umysłów jest tzw. walka z mową nienawiści".

Jak zaznaczaną autorzy listu, kurator jest sekowana za swoje działania przez niektóre media.

za:niezalezna.pl

***

Kiedy normalność cywilizacyjna staje się przedmiotem kontestacji, to...to pamiętamy, iż nie jest to żadną nowością w opisach dziejów - weźmy np. Sodomę i Gomorę.

Tyle  tylko, że historia uczy, iż ludzie mają - czy miewają - różne zasoby wiedzy, pamięci i...woli.

Dlatego życie bywa trudne i...ciekawe, ponieważ każdy musi, powinien (dla własnego dobra)poznawać drogowskazy właściwej, sensownej drogi. Traktu Stąd do Wieczności.
kn
  

Copyright © 2017. All Rights Reserved.