Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

„O. Rydzyk zbiera na nowy wóz”. „Zapomnieli” dodać, że trasmisyjny. Będzie pozew

W dniu dzisiejszym, tj. 09.07.2019 r. Stowarzyszenie „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” złoży doniesienie do Prokuratura Generalnego w sprawie: publicznego nawoływania do zabicia oraz fizycznego znieważenia o. dr. Tadeusza Rydzyka.

W dniu 08.07.2019 r. na portalu wp.pl ukazał się artykuł pod tytułem: „Ojciec Tadeusz Rydzyk ogłosił, że zbiera na nowy wóz. Poprosił o koperty”.

Pod wyżej wymienionym artykułem ukazały się komentarze, w których internauci nawołują do zabicia o. T. Rydzyka.

Ryszard Nowak, prezes Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” zaznaczył, że doniesienie do Prokuratora Generalnego jest na Wirtualną Polskę.

    – W tamtym roku o. Tadeusz Rydzyk wygrał z Wirtualną Polską. Nie może być tak, że pod artykułem WP ukazują się komentarze, gdzie nawołuje się do zabicia o. Tadeusza Rydzyka. Są tam też komentarze, gdzie znieważa się o. Rydzyka, gdzie jest tam też nienawiść fizyczna – wskazał Ryszard Nowak.

Jak dodał, jest to celowa robota Wirtualnej Polski i jakaś zemsta.

    – Dlaczego przy innych artykułach nie ma takich ostrych komentarzy? W zasadzie nie są to nawet komentarze tylko nawoływanie do zabicia. Idziemy tu dwiema drogami: oskarżamy WP i oskarżamy tych internautów, którzy posłużyli się aż tak mocnymi komentarzami, twierdząc, że trzeba zabić o. dr. Tadeusza Rydzyka – podkreślił prezes Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”

Ryszard Nowak zaznaczył, że osoby nawołujące do zabójstwa Dyrektora Radia Maryja to najprawdopodobniej opłacana grupa.

    – Uważam, że te komentarze, które się ukazały pod artykułem, bo niektóre z nich się powtarzają, to jest to jakaś grupa osób – według mnie – opłacana, która celowo poniża o. dr. Tadeusza Rydzyka. Proszę zauważyć, że po tym wydarzeniu, kiedy zabito prezydenta Gdańska, ze wszystkich stron, ze wszystkich partii był pozytywny przekaz: „Koniec z tymi komentarzami”, „Koniec z mową nienawiści”. Portale i gazety bardzo znane w Polsce również powiedziały, że będą z tym walczyły. Przez jakiś czas rzeczywiście tak było – przez może miesiąc. A teraz Wirtualna Polska już o tym zapomniała, a jest bardzo znanym portalem. WP sama się obecnie przyczynia do tego, że może się stać następne nieszczęście – podkreślił prezes Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/donos-do-prokuratora-generalnego-ws-nawolywania-na-wp-pl-do-zabicia-o-dr-tadeusza-rydzyka-cssr/

***

„O. Rydzyk zbiera na nowy wóz”. „Zapomnieli” dodać, że trasmisyjny. Będzie pozew

Prokuratura niedługo może zaprosić do siebie na rozmowę dziennikarzy portalu wp.pl… Stowarzyszenie „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” zamierza złożyć doniesienie do Prokuratura Generalnego ws. publicznego nawoływania do zabicia oraz fizycznego znieważenia o. Tadeusza Rydzyka. Chodzi o zmanipulowany tytuł. Autorzy zasugerowali, że o. Rydzyk zbiera pieniądze na „nowy wóz”. „Zapominając” dodać, że chodzi o wóz transmisyjny dla Telewizji Trwam.

Wczoraj na portalu wp.pl ukazał się artykuł pod tytułem: „Ojciec Tadeusz Rydzyk ogłosił, że zbiera na nowy wóz. Poprosił o koperty”. Pod nim pojawiły się komentarze, autorzy których nawołują do zabicia o. Rydzyka.

    – W tamtym roku o. Tadeusz Rydzyk wygrał z Wirtualną Polską. Nie może być tak, że pod artykułem WP ukazują się komentarze, gdzie nawołuje się do zabicia o. Tadeusza Rydzyka. Są tam też komentarze, gdzie znieważa się o. Rydzyka, gdzie jest tam też nienawiść fizyczna

– skomentował artykuł WP prezes Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” Ryszard Nowak.

    – Idziemy tu dwiema drogami: oskarżamy WP i oskarżamy tych internautów, którzy posłużyli się aż tak mocnymi komentarzami, twierdząc, że trzeba zabić o. dr. Tadeusza Rydzyka

– podkreślił Nowak i zapowiedział złożenie doniesienie do Prokuratura Generalnego ws. publicznego nawoływania do zabicia oraz fizycznego znieważenia o. Rydzyka.

za:niezalezna.pl

***

Na WP nawołują do zabicia o. Rydzyka. "Powiesić w końcu"

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złoży doniesienie do prokuratora generalnego ws. publicznego nawoływania do zabicia o. Tadeusza Rydzyka w internecie.

 Chodzi o komentarze pod artykułem zatytułowanym "Ojciec Tadeusz Rydzyk ogłosił, że zbiera na nowy wóz. Poprosił o koperty". Tekst pojawił się w poniedziałek na portalu Wirtualna Polska.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą zapowiedział donos do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry na WP.

– Nie może być tak, że pod artykułem WP ukazują się komentarze, gdzie nawołuje się do zabicia o. Tadeusza Rydzyka. Są tam też komentarze, gdzie znieważa się o. Rydzyka, gdzie jest tam też nienawiść fizyczna – powiedział w rozmowie z Radiem Maryja prezes stowarzyszenia, Ryszard Nowak.

Jego zdaniem część obelżywych komentarzy pod adresem dyrektora toruńskiej rozgłośni się powtarza i może być publikowana przez grupę "opłacanych" osób.

Część tych komentarzy Radio Maryja opublikowało na swojej stronie internetowej. Czytamy w nich m.in.: "Że też tego ciula jeszcze nikt nie odstrzelił…", "powiesić w końcu", "do wora, oszusta muchomora".

Kodeks karny przewiduje do trzech lat więzienia dla każdego, kto "publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni".

za:dorzeczy.pl


***

"Zbieraj na sznurek". Na WP nawołują do zabicia o. Rydzyka. Stowarzyszenie do walki z przemocą składa doniesienie do prokuratury


Stowarzyszenie „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” złoży do Prokuratura Generalnego doniesienie w sprawie publicznego nawoływania do zabicia oraz fizycznego znieważenia ojca Tadeusza Rydzyka. Chodzi o nienawistne komentarze, które pojawiły się pod tekstem na portalu Wirtualnej Polski pt. „Ojciec Tadeusz Rydzyk ogłosił, że zbiera na nowy wóz. Poprosił o koperty”.

W tamtym roku o. Tadeusz Rydzyk wygrał z Wirtualną Polską. Nie może być tak, że pod artykułem WP ukazują się komentarze, gdzie nawołuje się do zabicia o. Tadeusza Rydzyka. Są tam też komentarze, gdzie znieważa się o. Rydzyka, gdzie jest tam też nienawiść fizyczna— powiedział w rozmowie z Radiem Maryja Ryszard Nowak, prezes Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”. Według niego, nienawistne komentarze pod tym artykułem to celowa robota Wirtualnej Polski.

Dlaczego przy innych artykułach nie ma takich ostrych komentarzy? W zasadzie nie są to nawet komentarze tylko nawoływanie do zabicia. Idziemy tu dwiema drogami: oskarżamy WP i oskarżamy tych internautów, którzy posłużyli się aż tak mocnymi komentarzami, twierdząc, że trzeba zabić o. dr. Tadeusza Rydzyka. (…) Uważam, że te komentarze, które się ukazały pod artykułem, bo niektóre z nich się powtarzają, to jest to jakaś grupa osób – według mnie – opłacana, która celowo poniża o. dr. Tadeusza Rydzyka. Proszę zauważyć, że po tym wydarzeniu, kiedy zabito prezydenta Gdańska, ze wszystkich stron, ze wszystkich partii był pozytywny przekaz: „Koniec z tymi komentarzami”, „Koniec z mową nienawiści”. Portale i gazety bardzo znane w Polsce również powiedziały, że będą z tym walczyły. Przez jakiś czas rzeczywiście tak było – przez może miesiąc. A teraz Wirtualna Polska już o tym zapomniała, a jest bardzo znanym portalem. WP sama się obecnie przyczynia do tego, że może się stać następne nieszczęście— dodał.

Na stronie Radia Maryja zaprezentowano przykładowe nienawistne komentarze, jakie pojawiły się pod tekstem „Wirtualnej Polski”. „że też tego ciula jeszcze nikt nie odstrzelił…”, „Tylko batem po grzbiecie tego naciągacza”, „Ty żebraku paskudny Ty lepiej zbieraj dla siebie na sznurek” - to niektóre z nich.

tkwl/radiomaryja.pl
autor: Media Watch

za: https://wpolityce.pl

***
To, niestety, częste dla diabelskich uwikłań wszelkich przeciwników Radia Maryja i jego Założyciela. Szkoda ludzi. Niemądrych dzisiaj, ze strasznym skutkiem TAM... Trzeba modlitwy i za tych zagubieńców.
I działań stosownych organów państwa tutaj.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.