Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Zatrzymajmy aborcję

Episkopat Polski poparł zbieranie podpisów pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj aborcję!” Rzecznik KEP w specjalnym komunikacie podkreślił też negatywną ocenę moralną wszystkich form zapłodnienia pozaustrojowego.

Inicjatywa obywatelska „Zatrzymaj aborcję!” ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa aborcji eugenicznej. Chodzi o zakaz zabijania dzieci poczętych podejrzewanych o niepełnosprawność bądź chorobę. Z tą inicjatywą zapoznali się polscy biskupi, którzy w dniach 6-7 czerwca br. obradowali w Zakopanem. W komunikacie po zebraniu pasterze Kościoła w Polsce polecili modlitwie tę inicjatywę i poparli zbieranie podpisów.

za: www.naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.