Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Podkarpacie: Dekalog na szkołach. Ekspert TVN: Religijne molestowanie

 Wójt gminy Tuszów Narodowy postanowił umieścić na szkołach leżących na terenie swojej wsi tablice z Dekalogiem.

Dekalog w każdej z pięciu szkół publicznych na terenie gminy to pomysł wójta Andrzeja Głaza z PiS. Jak opisuje "Gazeta Wyborcza", to jego "reakcja na zło, które dzieje się na Zachodzie". Niedługo ma nastąpić poświęcenie tablic. Wójt argumentował też, że na Zachodzie katolicy są dyskryminowani i "spychani do katakumb", nie mogą publicznie okazywać wiary. Według Głaza, tablice na szkołach mają przypominać, że zadaniem placówek jest nie tylko nauka, ale także wychowanie.

– Uważam, że zło wdziera się do Europy. Są tworzone ustawy przeciwko dekalogowi. Nie chciałbym, żeby to się wdarło w moje strony, w moją Polskę. Stąd moja inicjatywa, żeby założyć tablice z dekalogiem na każdej z moich szkół. Mam pięć szkół – mówił wójt w rozmowie z TVN24.

Pomysł Andrzeja Głaza skrytykował tymczasem ekspert stacji. – Prawdopodobnie mamy do czynienia z takim fałszywym przekonaniem, że do prawidłowego rozwoju moralnego człowieka niezbędna jest religia. Jest to absolutna nieprawda – powiedział w rozmowie z TVN24 Tomasz Kalbarczyk z ateistycznej fundacji Wolność od Religii. Kalabarczyk ocenia umieszczenie tablic jako "molestowanie religią": – Uczęszczając tam bądź odprowadzając na lekcje moje dziecko czułbym się źle. I myślę, że wielu osobom może to przeszkadzać. Trzeba zrozumieć, że takie działania są elementem przemocy symbolicznej i molestowania religią.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.