Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Francja: Zgromadzenie Narodowe za wpisaniem aborcji do konstytucji

Zgromadzenie Narodowe, niższa izba francuskiego parlamentu, zagłosowała w czwartek za wpisaniem aborcji do francuskiej konstytucji na wniosek skrajnie lewicowej Francji Nieujarzmionej (LFI).

Propozycja zgłoszona przez LFI została przyjęta zdecydowaną większością głosów: 337 głosami za i 32 głosami przeciw. Ustawa ma na celu „ochronę i zagwarantowanie podstawowego prawa do dobrowolnego przerwania ciąży”.

Jednak ustawa ma małe szanse na wejście w życie w najbliższym czasie, ponieważ musi zostać przegłosowana również w Senacie, gdzie większość mają ugrupowania prawicowe, które się jej sprzeciwiają.

We Francji prawo do dobrowolnego przerwania ciąży, tzw. ustawa Simone Veil obowiązuje od 1975 r. W 2022 r. nowelizacja ustawy o aborcji wydłużyła czas jej dokonania bez zaleceń medycznych z 12. do 14. tygodnia ciąży.

We Francji w 2021 r. 223 300 kobiet dokonało aborcji – wskazują oficjalne dane.

za:pch24.pl

***

Francja-córa Kościoła...
Kim się staje?...
Wstyd wyrazić....
Zresztą sama wyraża...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.