Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kościół o mediach

Ks. abp W. Depo: Dziennikarstwo to służba prawdzie

Dziennikarstwo to służba prawdzie – podkreślał na Jasnej Górze ks. abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP sprawował /.../ Eucharystię w intencji dziennikarzy i świata mediów. W środę będziemy obchodzili Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Czytaj więcej...

Przesłanie abp. Wacława Depo do dziennikarzy i ludzi mediów

„Misja specjalna mediów wobec rodziny” – to tytuł przesłania abp. Wacława Depo, przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski skierowanego do dziennikarzy i ludzi mediów z racji wspomnienia św. Franciszka Salezego patrona dziennikarzy, które obchodzone będzie 24 stycznia.

Czytaj więcej...

Niemcy: bogaty, skorumpowany Kościół

„W trakcie synodu Kościół w Niemczech udowodnił, że należy do grona najbardziej przychylnych wobec żądań współczesnego świata; a jest Kościołem bez wahania określanym przez media jako otwarty, choć jest on Kościołem chorym”

Czytaj więcej...

Ks. bp Adam Lepa - Media, polityka i biznes

Media nie działają w próżni. Nie stanowią świata izolowanego od życiowych problemów człowieka. Przenikają swym wpływem wszystkie sektory jego egzystencji. Dlatego refleksja nad nimi musi uwzględniać podstawowe konteksty i relacje wynikające z funkcjonowania mediosfery, tzn. środowiska mediów.

Czytaj więcej...

Bp Adam Lepa - Media zniewalają człowieka

Wracamy nieraz pamięcią do czasów, gdy jedynym zarzutem kierowanym pod adresem mediów była pretensja, że telewizja jest „złodziejem czasu”. Później dopiero, w kręgach opozycji niepodległościowej, wołano, że „telewizja kłamie”. Dziś lista zarzutów o negatywnym wpływie mediów na człowieka wciąż się wydłuża i coraz bardziej niepokoi.

Czytaj więcej...

Abp Depo na dzień dziennikarzy: respektujcie normy moralne osób wierzących

O „wewnętrzne i jakościowe podejście do prawdy” oraz o respektowanie norm moralnych osób wierzących zaapelował do dziennikarzy i świata mediów w specjalnym Słowie abp Wacław Depo. Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu wystosował ten list z racji wspomnienia św. Franciszka Salezego, które obchodzone jest 24 stycznia.

Czytaj więcej...

Radio Maryja – darem w przekazie prawdy


22 ROCZNICA UTWORZENIA RADIA MARYJA - SŁOWO KS.ABP. WACŁAWA DEPO

„Radio Maryja od lat jest dla nas darem i to niewątpliwe darem w przekazie prawdy, której nas pozbawiono” – powiedział ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Czytaj więcej...

Nie ma wolności bez TRWAM

Wołanie społeczne o prawo Telewizji Trwam do miejsca na multipleksie cyfrowym nie jest żądaniem przywileju. Jest elementarnym postulatem wolnych obywateli demokratycznego państwa – stwierdza dobitnie ks. bp Adam Lepa, członek Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu.

Czytaj więcej...

Luft oskarża biskupów

Krzysztof Luft z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oskarżył Episkopat Polski o włączenie się w „kampanię nacisków” na ten urząd. To reakcja na specjalne oświadczenie, jakie w środę wydali księża biskupi, po raz kolejny wyrażając poparcie dla starań Telewizji Trwam o miejsce na cyfrowym multipleksie.

Czytaj więcej...

KEP popiera Telewizję Trwam

Biskupi obradujący na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski po raz kolejny poparli starania Telewizji Trwam o koncesję na naziemne nadawanie cyfrowe. Wydali dziś w tej sprawie oświadczenie.

Czytaj więcej...

Wolność musi opierać się na prawdzie

Przesłanie ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego i jednocześnie przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski, skierowane do ludzi mediów z okazji liturgicznego wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, które przypada 24 stycznia.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.