Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Po co nam CPK, skoro jest kładka przez Wisłę? Tomasz Łysiak o największym sukcesie koalicji 13 grudnia

„Zawieszenie projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego ogłoszono prawie z dumą, zupełnie tak, jakby zniszczenie tej inicjatywy było jakimś wielkim sukcesem, zwycięstwem”, pisze na łamach tygodnika „Gazeta Polska” Tomasz Łysiak.
Publicysta zwraca uwagę na fakt, że w oczach „najbardziej zwariowanego antypisowskiego elektoratu” bez wątpienia jest to jeden z największych sukcesów koalicji 13 grudnia.

Czytaj więcej...

Układ między Kiszczakiem i Wałęsą

35 lat temu w Magdalence odbyło się spotkanie komunistycznej ekipy rządowej z opozycją – w willi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w podwarszawskiej Magdalence doszło do spotkania Lecha Wałęsy i Ministra Spraw Wewnętrznych gen. Czesława Kiszczaka, na którym ustalono procedurę obrad Okrągłego Stołu, ich zakres oraz termin rozpoczęcia rozmów.

Czytaj więcej...

W Episkopacie szykują się zmiany

Druga sesja plenarna Synodu o synodalności, nowe Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, Rok Modlitwy w przygotowaniu do Jubileuszu 2025 – to najważniejsze wydarzenia w 2024 roku w Kościele w Polsce i na świecie, które omawia rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Czytaj więcej...

Gaza: atak bombowy uszkodził szkołę katolicką

Podczas izraelskiego nalotu bombowego w mieście Gaza została uszkodzona szkoła katolicka.
Atak, do jakiego doszło 4 listopada, wyrządził szkody na głównym dziedzińcu szkolnym oraz otaczających go budynkach - poinformowała dyrektorka szkoły, s. Nabila Saleh.

Czytaj więcej...

Co musisz wiedzieć o wojnie między Izraelem a Hamasem

Trwające napięcie w regionie Bliskiego Wschodu ponownie zaostrzyło się w wyniku wojny między Izraelem a Hamasem, palestyńską grupą terrorystyczną kontrolującą Strefę Gazy. Ta nowa runda starć wywołała niepokój na całym świecie i skłoniła wiele osób do zadawania pytań o przyczyny, skutki i źródło tego konfliktu między Izraelem a Hamasem. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Czytaj więcej...

Skandal w Alkmaar. Morawiecki o rozmowie z premierem Holandii: Przekazałem mój zdecydowany protest

Po czwartkowym meczu Legii Warszawa w Alkmaar z miejscowym AZ w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy piłkarze i sztab szkoleniowy wraz z władzami stołecznego klubu chcieli opuścić obiekt, ale zostali zablokowani przez ochronę oraz policję. Następnie doszło do przepychanek. Holenderskie służby porządkowe nie stroniły od używania agresji wobec zawodników, członków sztabu drużyny, a nawet

Czytaj więcej...

Erywań zaorał Putina

Armenia odcina się od Rosji. Świadczą o tym nie tylko słowa tamtejszych władz o olbrzymim błędzie w kontekście bliskich relacji z Kremlem, ale przede wszystkim czyny. Mowa m.in. o wspólnych manewrach wojskowych z USA, przeprowadzonych we wrześniu na armeńskiej ziemi.

Czytaj więcej...

Dramat Kubańczyków

Wobec coraz większego deficytu zmobilizowanych Rosja zaczęła aktywnie werbować Kubańczyków na najemników w inwazji na Ukrainę. To nie jest nowe zjawisko, bo w czasach zimnej wojny kazała reżimowi Castro wysłać kubańskich żołnierzy na wojnę domową w Angoli, by ginęli za sprawę moskiewskiego komunizmu. Teraz

Czytaj więcej...

Dorota Łosiewicz-Trzaskowski znowu wygra?

Kolejne sondaże kolejnych pracowni przynoszą złe wieści dla opozycji.
We wszystkich wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. W niektórych nawet zdobywa samodzielną większość. To przeważnie w sytuacji, gdy Trzecia Droga spada pod próg wyborczy, a trzecią siłą jest nie Konfederacja, ale Nowa Lewica.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Za teksty tutaj zamieszczane odpowiadają wyłącznie ich autorzy!

 

 

 

 

Za teksty tutaj zamieszczane odpowiadają wyłącznie ich autorzy!
W tym miejscu będziemy publikować wiersze m. in. przesłane na nasz adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PRZEGLĄD MIEJSCOWOŚCI, w których WYBUDOWANO STUDNIE
w ramach akcji
MAKULATURA na MISJE - POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE SUDANIE POŁUDNIOWYM

Copyright © 2017. All Rights Reserved.