Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dorota Łosiewicz-Trzaskowski znowu wygra?

Kolejne sondaże kolejnych pracowni przynoszą złe wieści dla opozycji.
We wszystkich wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. W niektórych nawet zdobywa samodzielną większość. To przeważnie w sytuacji, gdy Trzecia Droga spada pod próg wyborczy, a trzecią siłą jest nie Konfederacja, ale Nowa Lewica.

Czytaj więcej...

Esesman miał zamordować Piusa XII?

W debacie wokół kontrowersyjnego zachowania papieża Piusa XII podczas II wojny światowej pojawił się nowy szczegół. Watykański archiwista Giovanni Coco powiedział włoskiemu dziennikowi „Corriere della Sera” (niedzielny dodatek „Lettura”), że sztylet ze swastyką znaleziony w komnatach papieskich w 1963 r. naprowadził Watykan na trop planowanego w latach 40. XX wieku zamachu nazistowskiej SS na życie papieża.

Czytaj więcej...

Aktywistka sympatyzująca z opozycją aresztowana za przemyt migrantów

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego zatrzymali Polkę podejrzaną o kierowanie gangiem organizującym przemyt nielegalnych imigrantów. To aktywistka związana z opozycją.
W akcji zatrzymania mieszkanki województwa śląskiego podejrzanej o przemyt migrantów brali udział funkcjonariusze Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach, w Radomiu oraz policjanci z radomskiego Centralnego Biura Śledczego.

Czytaj więcej...

Znamiona rosyjskiego ludobójstwa

Międzynarodowa Komisja Śledcza ONZ badająca zbrodnie na Ukrainie podała, że na razie nie zebrała wystarczających dowodów pozwalających postawić Rosji zarzut ludobójstwa. Jest wiele dowodów procesowych na nieulegające przedawnieniu zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości. Ale definicja prawna ludobójstwa jest dość wąska.

Czytaj więcej...

Hanna Shen -Słuchajmy Golicyna

Pojawiły się takie oto komentarze, że udział Chin w rozmowach pokojowych w Arabii Saudyjskiej był „wyraźnym nieprzyjaznym gestem tego mocarstwa w stosunku do Rosji”. Nic bardziej mylnego. Nie po to Pekin wysłał na negocjacje polityka, który był ambasadorem Chin w Rosji i otrzymał od Putina Order Przyjaźni, by drażnić Moskwę.

Czytaj więcej...

Muzeum Powstania Warszawskiego nie spodobało się, że odwiedził je Bąkiewicz

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego prezes stowarzyszenia Roty Niepodległości Robert Bąkiewicz odwiedził Muzeum PW. Nie spodobało się to jego dyrekcji.
Bąkiewicz, jeden z organizatorów Marszy Niepodległości, wziął udział w marszu, który 1 sierpnia przeszedł ulicami Warszawy. Tego samego dnia udał się także do Muzeum PW, w którym udzielił wywiadu telewizji Republika. Poinformował o tym na Twitterze.

Czytaj więcej...

Tolerancja wg. Mniejszości Niemieckiej. Mieszkaniec polskiej wsi zastraszany, bo wywiesił banner prawicowego polityka

Tolerancja to nam, ale nie my. Związany z Mniejszością Niemiecką w Polsce członek Zarządu Powiatu Opolskiego Joachim Świerc wysłał do mieszkańca oddalonej o kilkanaście kilometrów od Opola wsi Łubniany smsa, w którym zastraszając mężczyznę próbował nakłonić go do zdjęcia z ogrodzenia na swej prywatnej działce banneru wspierającego polityka Suwerennej Polski

Czytaj więcej...

K. Wyszkowski: Były esbek miał przypilnować Tuska podczas rozmów z Putinem

Były legendarny opozycjonista z czasów PRL przedstawił swoją opinię na temat obecności w Moskwie podczas rozmów Donalda Tuska z Władimirem Putinem byłego pułkownika komunistycznej Służby Bezpieczeństwa Zbigniewa Rzońcy.
O dość tajemniczych okolicznościach obecności w składzie polskiej delegacji do Moskwy na początku 2008 roku  byłego pułkownika SB dowiedzieliśmy się z wyemitowanego w poniedziałek drugiego odcinka dokumentalnego cyklu „Reset”.

Czytaj więcej...

Niemcy, Bonn: radykalni muzułmańscy uczniowie mobbingują kolegów

Jak podała 13 czerwca bońska gazeta „General-Anzeiger”, grupa radykalnych muzułmańskich uczniów z tamtejszej szkoły średniej im. Mikołaja z Kuzy (Nicolaus-Cusanus-Gymnasium) stosuje mobbing wobec kolegów, zarówno wobec bardziej umiarkowanych współwyznawców, jak i chrześcijan (którzy stanowią w szkole mniejszość wobec 60% muzułmanów wśród 550 uczniów). Szczególnie narażone są dziewczęta, które są napastliwie zaczepiane przez chłopców, jeżeli ich zachowanie lub strój nie odpowiada islamskim normom.

Czytaj więcej...

Złoty jubileusz kapłaństwa Przewodniczącego Episkopatu Polski

/.../ W sobotę, 10 czerwca, w Poznaniu, odbyły się główne uroczystości dziękczynne z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Święcenia kapłańskie przyjął on 9 czerwca 1973 r. z rąk bł. Stefana Wyszyńskiego w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie.

Czytaj więcej...

Zapadł wyrok w procesie aktywistów LGBT

Karę ograniczenia wolności wraz z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnych prac społecznych wymierzył w poniedziałek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieście trzem aktywistom LGBT Michałowi Sz. ps. Margot, Pawłowi Sz. i Zuzannie M., którzy zostali oskarżeni o udział w zbiegowisku i atak na wolontariuszy fundacji pro-life.

Czytaj więcej...

Wspólne oświadczenie koalicji państw w sprawie wojny Rosji z Ukrainą oraz sportu międzynarodowego

Przedstawiciele 36 państw, w tym minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, podpisali czwarte już oświadczenie w sprawie wojny Rosji z Ukrainą oraz sportu międzynarodowego. „Podtrzymujemy opinię, że nie można pozwolić na to, aby rząd rosyjski, który dwukrotnie złamał zasady olimpijskiego zawieszenia broni, wykorzystywał sport do legitymizowania swojego barbarzyńskiego, niesprowokowanego ataku na Ukrainę” – podkreślili sygnatariusze oświadczenia.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Za teksty tutaj zamieszczane odpowiadają wyłącznie ich autorzy!

 

 

 

 

Za teksty tutaj zamieszczane odpowiadają wyłącznie ich autorzy!
W tym miejscu będziemy publikować wiersze m. in. przesłane na nasz adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PRZEGLĄD MIEJSCOWOŚCI, w których WYBUDOWANO STUDNIE
w ramach akcji
MAKULATURA na MISJE - POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE SUDANIE POŁUDNIOWYM

Copyright © 2017. All Rights Reserved.