Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jarosław Kaczyński w Legnicy o sfederalizowanej Europie: to byłoby przejście spod buta sowieckiego pod but niemiecki

- Jeśli takie państwo by powstało, a Niemcy zdołałyby zrealizować ten „plan Scholza”, to wtedy siła tego państwa byłaby już ogromna, także w skali światowej. Byłaby porównywalna w skali PKB z USA, choć nieco niższa. (…) Jeżeli spojrzeć na to z polskiej strony, to jest to droga, którą Polska miałaby przejść od wyjścia spod buta sowieckiego do wejścia pod but niemiecki. Takie są realia.

(…) Trzeba sobie zadać pytanie, czy takie rozwiązanie się Polakom opłaca? - mówił o próbach federalizacji Europy przez Niemcy w sobotę w trakcie spotkania z mieszkańcami Legnicy prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

- Jeśli takie państwo by powstało, a Niemcy zdołałyby zrealizować ten „plan Scholza”, to wtedy siła tego państwa byłaby już ogromna, także w skali światowej. Byłaby porównywalna w skali PKB z USA, choć nieco niższa. (…) Jeżeli spojrzeć na to z polskiej strony, to jest to droga, którą Polska miałaby przejść od wyjścia spod buta sowieckiego do wejścia pod but niemiecki. Takie są realia. (…) Trzeba sobie zadać pytanie, czy takie rozwiązanie się Polakom opłaca? - mówił w sobotę w trakcie spotkania z mieszkańcami Legnicy prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS przestrzegł przed działaniami Niemiec pod wodzą kanclerza Olafa Scholza odnoszącymi się do prób scentralizowania i sfederalizowania Unii Europejskiej.

Jak powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, stawka zbliżających się wyborów jest bardzo wysoka.

- I ta stawka wynika nie tylko z tego, co dzieje się w naszym kraju, co działo się i co może dziać się w naszym kraju. Ale także z pewnych uwarunkowań zewnętrznych. Uwarunkowań, które oddziaływują na nas bardziej intensywniej niż jeszcze nie tak dawno temu. Uwarunkowań mających charakter wydarzeń nagłych, niespodziewanych, epidemia, wojna, ale także tych, których wynikają z naszej obecności w UE, ale także naszej obecności w świecie gospodarki rynkowej – powiedział Kaczyński, dodając że tylko świadomie biorąc pod uwagę wymienione przez niego czynniki „można podejmować racjonalne decyzje”.

Jak dalej mówił Jarosław Kaczyński, Niemcy nie odstąpiły od swojego „projektu europejskiego”, zgodnie z którym mielibyśmy do czynienia z „nową sytuacją na naszym kontynencie”.

Tutaj prezes Prawa i Sprawiedliwości wskazał na próbuję zbudowania przez Niemcy „projektu europejskiego”, który zakłada stworzenie „nowej sytuacji na naszym kontynencie”.

- Ten projekt to zespół różnego rodzaju posunięć, pewien plan, który ma stworzyć nową sytuację na naszym kontynencie. To jest plan, który ma aspekty polityczne, gospodarcze i kulturowe — podkreślił lider obozu rządzącego.

- Ten plan zakłada, że Unia Europejska przekształci się w państwo europejskie. Tego rodzaju zapowiedzi padały już wielokrotnie, ale w tym czasie, w którym żyjemy są formułowane zupełnie wprost. I to można powiedzieć z pewną szczerością, która kiedyś nie była spotykana. Dziś, i to są słowa obecnego kanclerza Niemiec, wprost stwierdza się, że ten projekt ma prowadzić do powstania państwa, a na czele tego państwa mają być Niemcy. (…) Jeśli takie państwo by powstało, a Niemcy zdołałyby zrealizować ten „plan Scholza”, to wtedy siła tego państwa byłaby już ogromna, także w skali światowej. Byłaby porównywalna w skali PKB z USA, choć nieco niższa. (…) Jeżeli spojrzeć na to z polskiej strony, to jest to droga, którą Polska miałaby przejść od wyjścia spod buta sowieckiego do wejścia pod but niemiecki. Takie są realia. (…) Trzeba sobie zadać pytanie, czy takie rozwiązanie się Polakom opłaca? Jeśli spojrzeć na nasze własne dzieje, to można powiedzieć jedno: pod butem żyje się źle. Zawsze jest tak, że na tym się traci. Każdy naród, który nie jest w stanie podejmować decyzji, które go dotyczą, jest traktowany jako drugorzędny, a po drugie płaci za to pod każdym względem - mówił dalej Jarosław Kaczyński.

Dalej prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił znacznie przynależności Polski do Unii Europejskiej, wskazując na różne koncepcje takiej wspólnoty narodów.

- Czy to co mówię oznacza, że nie powinniśmy być w Unii Europejskiej? Nie, powinniśmy być w Unii. Ale są dwie koncepcje Unii Europejskiej. Ta, o której mówiłem. (…) I jest inna koncepcja, która legał u podstaw Unii Europejskiej, kiedyś EWG. To koncepcja ścisłej współpracy i zaniechania wojen. I za taką koncepcją opowiada się obecna polska władza, w imię polskich interesów. I to interesów rozumianych jako zespół interesów indywidualnych Polaków - stwierdził Kaczyński.

- Jeśli spojrzeć na agendę, która jest realizowana pod wieloma względami, to to są przedsięwzięcia, które razem wziąwszy potężnie uderzają w nasze możliwości rozwojowe. Polska, która nie byłaby poddawana tym wszystkim ograniczeniem, które dzisiaj nazywają się „klimatycznymi”, ale które są tak ustawione, że wyraźnie służą jednym, a szkodą innym. Nam szkodzą, innym służą. Gdybyśmy nie byli poddawani innym rygorom, to nasza droga do przodu, nasz pościg za poziomem życia, który został osiągnięty na zachodzie Europy byłyby o wiele łatwiejszy - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

za:fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.