Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jugendamt oddawał dzieci pedofilom!

Nieprawdopodobne doniesienia dotyczące Jugendamtu. Urząd co najmniej w dwóch przypadkach oddał dzieci pod opiekę pedofilom – pisze Ann-Katrin Müller na łamach „Der Spiegel”.

Chodzi o sprawy z przełomu lat 80. i 90. Osoby, pod których opiekę trafili dwaj chłopcy, już nie żyją. Obaj zostali zabrani ze swoich domów, w których miała miejsce przemoc domowa. Jugendamt oddał ich jednak dobrze sytuowanym mężczyznom, którzy jak się okazało – wykorzystywali chłopców seksualnie przez wiele lat. Według autorki artykułu było to efektem rewolucji seksualnej z lat 60., kiedy to pojawiały się opinie o tym, że seks z dziećmi jest czymś dobrym – o ile dzieje się to za ich zgodą.

 Historia jest niezwykle dramatyczna. Chłopcy czuli się tak bardzo uzależnieni od swoich oprawców, że jeden z nich nawet opowiadał o tym, jak płakał po śmierci swojego opiekuna. Mimo dramatu, który był ich udziałem, nie potrafili opowiadać o swojej tragedii.

Tygodnik „Der Spiegel” podkreśla jednak, że to nie jedyny przypadek. Ci sami mężczyźni opiekowali się też innymi dziećmi, które trafiały pod ich opiekę i najprawdopodobniej one także był molestowane.

Sprawę badają niemieckie władze. Obecnie przypuszcza się, że spraw takich jak ta mogło być o wiele więcej. Pedofile wykorzystywali dzieci seksualnie i obdarowywali je konsolami do gier, prezentami, pieniędzmi. Dlatego też dzieci nie chciały wyrwać się z koszmaru i dopiero po wielu latach zrozumiały, jak wielka krzywda została im wyrządzona.

Niegdyś dzieci – dziś dwaj dorośli mężczyźni – nie pracują i korzystają z opieki socjalnej, bo wychowano ich tak, aby się nie kształcili. Dopiero po latach zrozumieli jak ohydne i niewłaściwe było to, co im robiono.

 za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.