Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Aborcyjne warsztaty w miejskiej galerii

 Jak się tłumaczą? „Prezentacja i warsztaty mają charakter artystyczny”

W poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał odbywały się „Warsztaty z rewolucji”, czyli w praktyce – jak donoszą lokalne media – warsztaty z aborcji. Lewicowi aktywiści z Hiszpanii mieli prezentować w podlegającej urzędowi miasta placówce narzędzia medyczne i domowe sposoby przeprowadzania aborcji.

Na jednym z filmów, które miały być wyświetlane w ramach „Warsztatów z rewolucji” (nagranie opublikowane przez portal RadioPoznań.fm), lewicowa aktywistka, pokazując jeden z przyrządów i tłumacząc, jak działa, wskazuje, że właśnie takim narzędziem przeprowadzono u niej aborcję. Wykłady, pokazy slajdów, pogadanki instruktażowe odbywają się w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Galeria Miejska Arsenał jest samorządową instytucją kultury, której organizatorem jest Urząd Miasta Poznania– możemy przeczytać na stronie instytucji.

Jak czytamy w przesłanym nam oświadczeniu, „w Galerii nie są organizowane żadne wydarzenia niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem”.

 Odbywają się natomiast warsztaty z kolektywem Gyne Punk z Barcelony, który od lat zajmuje się sztuką ciała nawiązującą do tradycji performansu spod znaku Akcjonizmu Wiedeńskiego – wskazuje Galeria.

W ramach „Warsztatów z rewolucji” kolektyw ma prowadzić serię warsztatów mających na celu skonstruowanie własnych narzędzi laboratoryjnych, w tym mikroskopu.

„Podczas otwartej prezentacji w środę 23.05 członkinie grupy podzieliły się wiedzą historyczną odnośnie do rozwoju dziedziny ginekologii i zaprezentowały m.in. używane dawniej narzędzia. Prezentacja i warsztaty mają charakter artystyczny i wyrażają osobiste przekonania autorek” – informuje nas galeria.

Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania Justyna Makowska również zapewnia nas, że w miejskich instytucjach kultury nie odbywają się wydarzenia, które nie są zgodne z obowiązującym prawem.

Jak przekonuje, „Warsztaty z rewolucji” nie są instruktażem aborcyjnym, „związane są natomiast tematycznie ze sztuką ciała i dotyczą m.in. narzędzi laboratoryjnych czy rozwoju ginekologii”.

/.../

Dorota Łomicka

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.