Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Róża Thun znów szczuje na Polskę w PE. Tym razem 'neonazizm'...

Parlament Europejski wydał właśnie rezolucję, w której domaga się "zakazu działalności grup neofaszystowskich i neonazistowskich w UE". Jak można się domyślić, w tym kontekście nie zabrakło rozmów o Polsce. A to za sprawą m.in. europosłanki Platformy Obywatelskiej, Róży Thun.

Eurodeputowani przestrzegają m.in. przed skutkami bezkarności, z jaką neofaszyści działają "w niektórych państwach członkowskich" Unii Europejskiej. Zwracają również uwagę na informacje o rzekomym współdziałaniu polityków i organów ścigania z neofaszystami i neonazistami, wzywają również do "przeciwdziałania pladze rasizmu, faszyzmu i ksenofobii na stadionach piłkarskich".

W dokumencie podkreślono wydarzenia z Katowic, z listopada ubiegłego roku. Wówczas członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia sześciu europosłów z Polski, którzy "stanęli w obronie tolerancji, praworządności i innych wartości europejskich”. Nie zabrakło również kwestii ubiegłorocznego Marszu Niepodległości. Kto opracował projekt? Uwaga, uwaga.

Rezolucję przygotowała europosłanka Platformy Obywatelskiej, Róża Thun. Polityk próbuje przekonywać, że "skrajnie prawicowe organizacje" cieszą się w Polsce wyjątkową bezkarnością, z której to przyczyny nasilają się akty przemocy wymierzone w mniejszości, takie jak "czarnoskórzy Europejczycy i osoby pochodzące z Afryki, Żydzi, muzułmanie, Romowie, osoby niebędące obywatelami UE, osoby LGBTI i osoby niepełnosprawne". PE domaga się, aby w siłach policyjnych utworzono jednostki przygotowane do walki z przestępstwami popełnianymi z nienawiści. W rezolucji mowa również o "niejawnych powiązaniach przywódców politycznych, partii politycznych i organów ścigania ze środowiskami neofaszystów i neonazistów w niektórych państwach członkowskich".

Pytanie, czy wśród tych "niektórych państw członkowskich" znalazły się również Francja, gdzie niedawno brutalnie zamordowano starszą kobietę ocalałą z Holokaustu, w jej własnym mieszkaniu, a także Niemcy, których władze otwarcie przyznają, że mają problem z antysemityzmem, a grupy neonazistów swobodnie maszerują po ulicach niemieckich miast, podczas gdy w Polsce garstka miłośników Adolfa Hitlera i wafelków musi kryć się ze swoimi "imprezami" w lasach...

za:www.fronda.pl
                                                                                ***

PE uznaje Marsz Niepodległości za organizację neonazistowską. Komentuje Krzysztof Bosak

Parlament Europejski przyjął przed kilkoma dniami projekt rezolucji, która krytykuje brak reakcji na powstające organizacje neonazistowskie i neofaszystowskie w niektórych państwach Unii Europejskiej. Idea mogłaby wydawać się słuszną, jednak jak to zwykle bywa w przypadku brukselskich eurokratów neonazistami w ich mniemaniu są również Polscy patrioci.

Parlament Europejski przyjął przed kilkoma dniami projekt rezolucji, która krytykuje brak reakcji na powstające organizacje neonazistowskie i neofaszystowskie w niektórych państwach Unii Europejskiej. Idea sczytna, jednak jak to zwykle bywa w przypadku brukselskich eurokratów neonazistami są również Polscy patrioci.

Za rezolucją stała europarlamentarzystka PO Róża Thun. W przygotowanej przez nią dokumencie „europarlamentarzyści przypominają o zamachu, w wyniku którego w 2011 r. zginęło 77 osób w Norwegii, o zamordowaniu brytyjskiej posłanki Jo Cox w 2016 r oraz o niedawnym ataku oddziałów faszystowskich we Włoszech na posłankę do Parlamentu Europejskiego Eleonorę Forenzę (…). Wśród kliku krajów UE, w których wydarzenia wzbudziły niepokój posłów została wymieniona również Polska” – czytamy. Jako przykład podano Marsz Niepodległości w Warszawie.

Do sprawy odniósł się Krzysztof Bosak, lider polskich narodowców.

- Podobno Europarlament w jakiejś swej nowej rezolucji uznał Stowarzyszenie Marsz Niepodległości za organizację neonazistowską. Nie ma nawet sensu tego komentować. Polacy muszą przestać upokarzać się dyskusją z takimi rzeczami i tymi ludźmi. Czas na #PolExit

- napisał na Twitterze Bosak.

za:www.tysol.pl

                                                                          ***

"Faszyzm to ruch, który się narodził w Niemczech". Kompromitacja Kluzik-Rostkowskiej

Polska to kraj, w którym są faszyści? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak kto pojmuje faszyzm. Gorzej, gdy okazuje się, że definicji tego pojęcia nie zna była minister edukacji.

 Politycy goszczący w programie "Forum" na antenie TVP Info rozmawiali m. in. o zbliżającym się 11 listopada. Czy zgodnie z apelem prezydenta Andrzeja Dudy, uda się tego dnia zorganizować jeden, wspólny marsz, w którym pójdzie zarówno strona rządowa, opozycja, jak i środowiska narodowe? Według posłanki PO, byłej minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej, wydaje się to niemożliwe, ponieważ na polskich ulicach wciąż można spotkać faszystów – a dokładniej podczas Marszu Niepodległości.

Kluzik-Rostowska stwierdziła, że swojej obietnicy nie zrealizował dotychczas szef MSWiA, który obiecał ścigać wszystkie osoby propagujące ideologię faszystowską w Polsce. W wypowiedzi parlamentarzystki słowo "faszyzm" przewinęło się wielokrotnie.

Poseł PiS Jacek Żalek postanowił zapytać Joannę Kluzik-Rostkowską o definicję "faszyzmu". Jak się okazało, była minister edukacji ma braki w podstawowej wiedzy i nie do końca zna znaczenie i historię pojęć, którymi tak chętnie szafuje.

za:dorzeczy.pl/kraj

Copyright © 2017. All Rights Reserved.