Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Fundacja prolife najbardziej szkodliwą organizacją 2018? Kuriozalny konkurs "Wyborczej"

Fundacja PRO - Prawo do życia została nominowana przez warszawską "Wyborczą" w kategorii najbardziej szkodliwej organizacji dla stolicy w 2018 roku. Jaki był główny powód tej kuriozalnej decyzji? Otóż za wyborem stoją "furgonetki antyaborcyjne zaśmiecające miasto".

Mają one ponoć "terroryzować" warszawiaków.

 Warszawska "Gazeta Wyborcza" organizuje konkurs "Stołki i nogi", w którym wskazuje najbardziej szkodliwe i zasłużone organizacje dla miasta w minionym roku. Do bycia największym szkodnikiem nominowano... Fundację PRO - Prawo do życia.

"Szykanują lekarzy, straszą dzieci i gorszą mieszkańców. Choć warszawiacy wielokrotnie pokazali, że nie chcą takich widoków, prawicowi aktywiści coraz śmielej wkraczają w przestrzeń miasta. Billboardy z drastycznymi zdjęciami widać przed szpitalami, w okolicach przedszkoli i liceów" – czytamy w uzasadnieniu nominacji.

Zdaniem dziennikarzy "Wyborczej" Fundacja "terroryzuje" mieszkańców Warszawy za pomocą "zmanipulowanych" obrazów. Jak twierdzą, "ohydne zdjęcia zakrwawionych płodów" pokazywane przez aktywistów kwalifikują się jako „wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym”.

Nie tędy droga

Warto zauważyć, że w tekście na stronie "Wyborczej" nie znajdziemy informacji, że aktywiści byli wielokrotnie atakowani przez zwolenników aborcji, którzy dopuszczali się nawet demolowania czy wręcz palenia furgonetek.

"Można się nie zgadzać z takimi metodami i dążyć legalnie do złagodzenia ostrości kampanii, ale demolowanie aut fundacji, niszczenie plakatów, a nawet fizyczne ataki na protestujących, a to wszystko się zdarzało, to chyba nie tędy droga" – napisał w komentarzy do całej sprawy duchowny Leon Knabit.

za:dorzeczy.pl/89718/Fundacja-prolife-najbardziej-szkodliwa-organizacja-2018-Kuriozalny-konkurs-Wyborczej.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.