Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ribbentrop-Mołotow wiecznie żywy

Decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE przyznająca Komisji Europejskiej prawo do swobodnego odbierania krajom członkowskim pieniędzy jest precedensem, który może doprowadzić do zagłady Unii Europejskiej. W tej chwili bowiem pod przykrywką praworządności można wywierać dowolny nacisk polityczny i dowolnie kształtować ingerencję w politykę demokratycznych krajów.

Nie jest przypadkiem, że tego typu decyzje i działania nasiliły się w chwili, gdy wzrosło zagrożenie ze Wschodu.

Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z próbą budowy nowej konstrukcji geopolitycznej, w której następuje podział wpływów rosyjsko-niemieckich, gdzie Rosjanie odbijają tereny dawnego ZSRS, a Niemcy podporządkowują sobie Europę Środkową.

Problem polega tylko na tym, że Putin zalicytował dużo mocniej, niż Niemcy sądzili, a to doprowadziło do reakcji amerykańskiej, której się zupełnie nie spodziewali, i powrotu USA do Europy. Natomiast Komisja Europejska i TSUE najwyraźniej źle wyczuły moment i nie zauważyły, że dalsze tego typu działania będą prowadziły do izolacji Berlina i rozsadzania Unii Europejskiej od środka, a już na pewno przyśpieszą projekt jej reformy w zupełnie innym duchu, niż chciałyby tego Niemcy.

Tomasz Sakiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.