Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Francja: Kolejna próba zamachu? Do kościoła wtargnął mężczyzna, krzycząc „Allah akbar!”

Chwilę grozy przeżyli wierni zgromadzeni na niedzielnej Mszy św. w bazylice Saint-Gervais w Avranches (departament La Manche, Normandia). Podczas nabożeństwa do kościoła wszedł bowiem młody mężczyzna (ok. 25-30 lat) o orientalnym typie urody, który spacerując po całej bazylice i puszczając głośno muzykę (rap) ze swojego smartfona, wyraźnie zakłócał nabożeństwo.

Chwilę później mężczyzna kilkakrotnie krzyknął „Allah akbar!”, pragnąc widocznie wzbudzić panikę wśród 300 osób zgromadzonych na nabożeństwie, po czym uciekł.

Jak uważa Guy Regnault, dowódca kompanii żandarmerii z Avranches, „wszystko wskazuje na to, że była to zaplanowana akcja pochwały terroryzmu, związana z rozpoczynającym się w Paryżu procesem zabójcy ojca Jacques’a Hamela, zamordowanego 26 lipca 2016 r. w Saint-Étienne-du-Rouvray” (Normandia).

Natychmiast po zdarzeniu zmobilizowano 20 żandarmów w poszukiwaniu mężczyzny, który, jak ustalono, „nie był uzbrojony i nie był wcześniej odnotowywany jako przestępca”. O zdarzeniu poinformowano także organizacje antyterrorystyczne. Poszukiwania trwają.

za:bialykruk.pl

***

Naćpany i ogłupiony małolat?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.