Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Marksiści uczą tolerancji

Za ksenofobów uznano /.../ uczestników manifestacji antyaborcyjnych. Wśród incydentów o „podłożu ksenofobicznym” możemy znaleźć przykłady manifestacji niezadowolenia społecznego z instalacji pomników ku czci Armii Czerwonej czy dewastacje cmentarzy żydowskich. Raport słowem nie wspomina o profanacjach katolickich nekropolii. Konferencja edukacyjna „Jak uczyć i rozmawiać o ksenofobii?” ma odbyć się w Warszawie 22 kwietnia. Głównym organizatorem spotkania jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego partnerem i sponsorem jest m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Inicjatywę skierowaną do pedagogów i nauczycieli wspiera Fundacja im. Róży Luksemburg. Itu zaczynają się wątpliwości, bo fundacja nie kryje, że jest powiązana ideowo z marksistowską partią Die Linke mającą własny klub parlamentarny w Bundestagu. – Die Linke odwołuje się do haseł głoszonych przez Karola Marksa, a w swoim programie posiada postulat dotyczący legalizacji wszystkich narkotyków, łącznie z heroiną i kokainą – mówi poseł Wojciech Szarama (PiS), autor interpelacji skierowanej w tej sprawie do minister Krystyny Szumilas.

Die Linke posiada również kilka frakcji, w tym silną Frakcję Komunistyczną, która cechuje się m.in. przywiązaniem do ortodoksyjnego marksizmu. Jej celem strategicznym jest budowa „nowego społeczeństwa socjalistycznego przy wykorzystaniu pozytywnego doświadczenia realnego socjalizmu i uczenia się na błędach”. Współpracuje z Niemiecką Partią Komunistyczną, której niektóre oddziały regionalne zawiązały sojusz z Die Linke. Sama Róża Luksemburg, sprzeciwiająca się odzyskaniu przez Polskę niepodległości, jest też mocno wątpliwym patronem. Dlatego w interpelacji do Szumilas Szarama pyta, czy Fundacja im. Róży Luksemburg jest podmiotem, który powinien zajmować się szkoleniem pedagogów i nauczycieli polskich szkół. Poseł chce też uzyskać informacje o innych tego rodzaju akcjach edukacyjnych, w które zaangażowane są organizacje i osoby odwołujące się do skompromitowanej spuścizny komunizmu. I jakimi kwotami MEN wspiera organizatora konferencji CEO. „Czy w razie negatywnej opinii MEN nt. organizowanej konferencji, rozważy Pani Minister poinformowanie dyrektorów szkół o profilu ideowym Fundacji im. Róży Luksemburg i zaleci ostrożność w kontaktach z tego typu podmiotami?” – pyta poseł.

Konferencja poświęcona problemowi ksenofobii to fragment całego cyklu sesji organizowanych przez CEO. Warsztaty mają m.in. dać odpowiedź na pytanie: „co może zrobić nauczyciel lub wychowawca, by wśród swoich uczniów kształtować postawy otwartości wobec innych?”. CEO powołuje się przy tej okazji na jednostronny raport Stowarzyszenia Nigdy Więcej, które odnotowało w Polsce w latach 2011-2012 „600 incydentów i ataków o podłożu rasistowskim, nacjonalistycznym oraz homofobicznym”.

Dość wspomnieć, że wśród nich są tak absurdalne incydenty, jak np. informacja o rozpoczęciu procesu w sprawie „nielegalnej publicznej zbiórki pieniędzy na TV Trwam, Radio Maryja, uczelnię i geotermię prowadzonej przez o. Tadeusza Rydzyka i innego redemptorystę, o. Piotra Andrukiewicza”. Zawiadomienie złożył Rafał Maszkowski, współpracownik stowarzyszenia. Wypunktowane są także wystąpienia polityków prawicowych, komentatorów, publicystów, krytyczne wobec roszczeń homolobby i gender czy punktujące antypolskie publikacje (chociażby Jana Tomasza Grossa). Za ksenofobów uznano też uczestników manifestacji antyaborcyjnych. Wśród incydentów o „podłożu ksenofobicznym” możemy znaleźć przykłady manifestacji niezadowolenia społecznego z instalacji pomników ku czci Armii Czerwonej czy dewastacje cmentarzy żydowskich. Raport słowem nie wspomina o profanacjach katolickich nekropolii.

Marcin Austyn


za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/29762,marksisci-ucza-tolerancji.html

na zdjęciu: tow. J. Berman

Copyright © 2017. All Rights Reserved.