Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Napaść na Krucjatę

Chuligański wybryk: podający się za homoseksualistę mężczyzna zakłócił modlitwę wrocławskiej Krucjaty Młodych. Policja nie interweniowała

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w centrum Wrocławia. Krucjata Młodych na jednej z bardziej ruchliwych arterii miasta ustawiła sztandar i rozpoczęła modlitwę różańcową w intencji wynagrodzenia Matce Najświętszej i Chrystusowi za publiczny grzech homoseksualizmu.

Część przechodniów przystawała na prowadzoną w języku łacińskim modlitwę i włączała się w nią. W pewnym momencie grupą modlących się zainteresował się mężczyzna trzymający kufel piwa w ręku. Jak relacjonują członkowie Krucjaty, zaczął coś bełkotać i krzyczeć wulgarnie w stronę modlących się, po czym zagroził, że na nich nasika. Po chwili mężczyzna spełnił swoją groźbę. Dwie osoby zostały bezpośrednio poszkodowane. Sprawca przyznał, że jest homoseksualistą i że jego „wyczyn” był reakcją na inicjatywę młodych. Członkowie Krucjaty Młodych zachowali spokój i dokończyli modlitwę.

– Byliśmy tym zdarzeniem zszokowani, nastąpiła konsternacja i nie podjęliśmy od razu działań. Z drugiej strony chcieliśmy dokończyć modlitwę różańcową – opowiada „Naszemu Dziennikowi” Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych.

Jak przypomniał, już wcześniej spotykali się z różnymi próbami zakłócania ich inicjatyw przez przedstawicieli środowiska homoseksualistów, jak np. podczas niedawnego spotkania z psychologiem dr. Paulem Cameronem, podczas którego dokonano obywatelskiego zatrzymania sprawców i doprowadzono do ukarania ich mandatami.

– W tym przypadku mogliśmy postąpić podobnie. Całe zajście nas jednak mocno zaskoczyło, bo była to sytuacja ekstremalna. Teraz wiem, co mogliśmy zrobić. Wystarczyło, by dwie osoby wyszły z szyku i zatrzymały sprawcę do przyjazdu policji – dodał Maleszyk.

Jak zaznaczył, wprawdzie policja po całym zajściu była proszona o interwencję, jednak funkcjonariusze uznali, że nie są w stanie w tej chwili dokonać zatrzymania i sprawę należy zgłosić na komendę. Tymczasem sprawca nawet nie uciekał i po zdarzeniu korzystał jeszcze z usług jednego ze sklepów. Zajście nie pozostanie jednak bez echa.

– Sprawę w najbliższym czasie zgłosimy na policję. Całe zajście mamy sfilmowane i sprawie nadamy tok – dodał. Mężczyzna zostanie prawdopodobnie oskarżony o obnażanie się w miejscu publicznym, zanieczyszczanie terenu publicznego oraz czynną napaść. Organizatorzy opublikowali też fotografie dokumentujące zajście i zwrócili się do mieszkańców Wrocławia z apelem o pomoc w identyfikacji sprawcy.

Modlitwa różańcowa we Wrocławiu była częścią inicjatywy Krucjaty Młodych w ramach akcji sprzeciwu wobec grzechu sodomii i legalizacji w Polsce tzw. związków partnerskich. Jak oceniają, wrocławski skandaliczny wyczyn pokazuje, że „prawda o homoseksualizmie, a w szczególności modlitwa różańcowa, wywołuje furię przeciwników tradycyjnych zasad”. – Dopuszczają się oni już nie tylko wyzwisk i szkalowania, ale coraz częściej stosują agresję fizyczną, a nawet dopuszczają się zwierzęcych zachowań, jak oddawanie moczu na swoich przeciwników – podkreśla Krucjata Młodych.

Marcin Austyn

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/59294,napasc-na-krucjate.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.